Kazanan bayramı uzatır

Heyecanlı bir Avrupa macerası yaşanan haftanın ardından, Süper Lig'de bugün bir ezeli rekabet daha yaşanacak.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi
ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Heyecanlı bir Avrupa macerası yaşanan haftanın ardından, Süper Lig'de bugün bir ezeli rekabet daha yaşanacak. Fenerbahçe ile Beşiktaş, yılın son derbisinde Kadıköy'de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Bu önemli derbi, lig yarışında zirveyi yakından ilgilendiriyor. Oynadığı 13 maçta 10 galibiyet ve 3 beraberlik alan ve henüz yenilgiyle tanışmayan Beşiktaş, maç eksiğiyle 9 puan önünde bulunduğu ezeli rakibini yenerek, zirvede puan farkını açmak amacında.
Karşılaşma öncesi yaptığı 12 maçta yedi galibiyet, üç beraberlik alan ve iki karşılaşmadan da üzgün ayrılan Fenerbahçe, derbiyi kazanıp zirve yarışını sürdürmeyi amaçlarken, olası yenilgi durumunda ise çok büyük yara alacak. Fenerbahçe, ezeli rakibine oranla karşılaşmaya daha stresli çıkacak. Son yaptığı Samsunspor maçını 3-0 yitiren Sarı-Lacivertliler bu karşılaşmadan da yenik ayrılması durumunda, hem ezeli rakibinden bir maç eksiğiyle 12 puan geriye düşecek, hem de camia olarak oldukça sıkıntılı günlere yelken açacak.
Haftaya en yakın takipçileri Trabzonspor ve Galatasaray'ın altışar puan önünde yenilgisiz lider giren Siyah-Beyazlılar ise, derbi maç öncesi ezeli rakibine oranla daha rahat. Karşılaşmaya sporseverler büyük ilgi gösteriyor. 52 bin kişi kapasiteli Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın derbide tamamıyla dolması bekleniyor. Karşılaşmayı bin 500 kadar Siyah-Beyazlı taraftar da izleyebilecek.