'Kazanan taraf biz olacağız'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Beşiktaş maçı öncesi, takım ruhunu oluşturduklarını ve gerekli bütün çalışmaları eksiksiz tamamladıklarını söyledi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Beşiktaş maçı öncesi, takım ruhunu oluşturduklarını ve gerekli bütün çalışmaları eksiksiz tamamladıklarını söyledi. Samandıra Tesisleri'nde, Beşiktaş'la oynanacak derbi öncesi düzenlediği toplantıda konuşan Çetin, her şeye olumlu baktıklarını ve bu bakış açısının yansıması olarak sahaya çok farklı bir Fenerbahçe'nin çıkacağını ifade ederek, derbiden galip ayrılacaklarını söyledi.

  • Bütün oyuncularım iyi. Hepsinden beklediğim yanıtı aldım. Çok istekli ve arzulu çalıştılar. Beşiktaş maçına çıkmadan önce de takım ruhunu oluşturup, bütünlük anlayışını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Pazar günü bunu göstermeye hazırız.
  • Beşiktaş'ın, bizi oynatmamak için sahaya çıkacağı kesin. Bu nedenle taraftarların sabırlı olmasını bekliyorum. Pazar günü sahada 90 dakika mücadele eden ve güçlü bir takım izleyecekler.
  • Rakibimiz kim olursa olsun, ne kadar az gol yemiş olursa olsun ve defansif olarak da ne kadar çok önlem alırsa alsın, biz kendi oyunumuzu sahaya yansıttığımız taktirde başarılı oluruz. İnanıyorum ki seyircimizin önünde çok başarılı olacağız.
  • Ortega'nın sakatlığı geçmiş durumda ve 18 kişilik kadroda yerini alacak. Serhat'ın da sakatlığı ile ilgili bir sorunu kalmadı. Oyuncularımın hazır durumda olması benim için sevindirici.
  • İnanıyorum ki, Beşiktaş maçında, ligde son oynadığımız Trabzonspor karşılaşmasında olduğu gibi taraftarımızla birlikte bir bütünlük sergileyeceğiz. Fenerbahçe için bu bütünlük her şeyden çok daha önemli. İlk maç bunun önemli göstergesi olacak. Oyuncularım yürekleriyle oynadıkları taktirde her maçı kazanacağız. Beşiktaş mücadelesi de bu maçlardan biri.
  • Kadroda yeterince oyuncum var; sıkıntı yaşamayacağım. Bir oyuncum kadrodan çıktı diye de üzülecek değilim. Vladimir'in durumu umut ediyorum ki en kısa sürede çözümlenecek.