'Kazanmaktan başka yolumuz yok'

'Kazanmaktan başka yolumuz yok'
'Kazanmaktan başka yolumuz yok'
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 11. haftasında sahasında Mersin İdmanyurdu ile oynayacakları karşılaşmayı kazanmaktan başka düşünceleri olmadığını söyledi.

ANKARA - Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde haftalık basın toplantısı düzenleyen Mehmet Özdilek, her maçın çok değerli olduğuna dikkati çekerek, maçı kazanmaları durumunda farklı bir boyuta gireceklerini kaydetti.

Mehmet Özdilek, rakibe saygı duyduklarını ve ciddiye aldıklarını belirterek, "Mersin İdmanyurdu'nun bulunduğu konum takımla bağdaşan bir durum değil. Tedbirli oynayacağız. Bu düşüncelerle maça çıkacağız. Asla kazanmaktan başka yolumuz yok. Çok fazla sözün gerekmediği bir müsabaka" şeklinde konuştu.

Geldiğinden günden bu yana tam takım çalıştıklarını anlatan Özdilek, şöyle devam etti:
"Eksiğimiz yok. Halil İbrahim bizimle çalışmaya başladı. Doğa'nın sakatlığı vardı o da bizimle birlikte çalışmaya başladı. Geçen hafta deplasmandan bir puanla döndük. Bu sezon ilk kez deplasmandan puandan aldık ancak kazanabilirdik de. En azından kaybetmemek moral açısından bizi yukarı taşıdı ama yeterli değil. Aynı kararlıkla çalışmaya devam ediyoruz. Kaybetmeme olgusunu takıma aşılamaya çalışıyoruz. Son haftalarda hem oyun, hem puan, hem de sıralama olarak yavaş yavaş yukarı çıkışımız var."

Torku Konyaspor maçındaki bir puanı Mersin İdmanyurdu maçıyla bütünleştirmek istediklerini ifade eden Özdilek, "Düşüncemiz sadece kazanmak. Kazanmak bizi puan olarak bizi üst gruba yaklaştıracak" dedi.

SEYİRCİYE ÇAĞRI

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Mersin İdmanyurdu maçı için seyircilere çağrıda bulunarak, onların desteğini istedi.

Mersin İdmanyurdu maçında seyircilerine büyük bir iş düştüğünü anlatan Özdilek, "Hafta sonu seyircimizi stada bekliyoruz. Seyircinin bizi desteklemesi bizim için çok önemli. İki hafta sonra seyircimizi yanımızda görmek istiyoruz. Kazanarak milli takım arasına sağlıklı girmek bizim için önemli" ifadelerini kullandı. (AA)