'Kazara kahraman' cezadan kurtuldu

Yerel Yeni Giresun gazetesinde çalışan Ali Akten'in çektiği bir fotoğraf, Bulancaksporlu futbolcu Hicabi Demir'in kariyerini değiştirdi.

GİRESUN - Yerel Yeni Giresun gazetesinde çalışan Ali Akten'in çektiği bir fotoğraf, Bulancaksporlu futbolcu Hicabi Demir'in kariyerini değiştirdi. 3. Lig 2 Grup'ta üst sıralar için mücadele veren Bulancakspor, 11 Şubat'ta sahasında Çorumspor ile golsüz berabere kaldı. Maç bitiminde Bulancaksporlu futbolcular maçın hakemine büyük tepki gösterdi.
Olayları inceleyen Disiplin Kurulu hakeme saldırdıkları gerekçesiyle Hicabi Demir'in de aralarında bulunduğu üç futbolcuyla teknik heyete çeşitli cezalar verdi. Buna göre Hicabi 10 maç sahalardan uzak kalacaktı. Demir, üç maç cezasını çektikten sonra Ali Akten'in fotoğrafı gerçeği ortaya çıkardı. Demir'e fizik yapısı ve saç modeli benzeyen Gürkan Yarar'ın olayın gerçek kahramanı olduğu anlaşılınca Bulancaklı oyuncunun cezası kalktı.
Demir, zor günler geçirdiğini belirterek olaydan sonraki süreci şöyle anlattı: "Oldukça centilmen bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Gazeteci ağabey hayatımı değiştirdi. Hafta sonu çıktığım Bağlum Belediyespor maçında bir de gol attım. Penaltıyı arkadaşlarım bir jest olarak benim kullanmamı istedi. Bu duyarlılıklarından dolayı takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum."