Keçeci'den Demirören'e: Sarhoş yıkıldığı yerde kalsın

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı dün İstanbul'da yapılırken, toplantıya katılmayan Başkan Yıldırım Demirören eleştiri oklarının hedefiydi.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı dün İstanbul'da yapılırken, toplantıya katılmayan Başkan Yıldırım Demirören eleştiri oklarının hedefiydi. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, kulübün zor günlerinde başkanın divan kurulu toplantısına katılmamasının kabul edilemez bir davranış olduğunu söyledi. Karadeniz, ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gıpta etmemenin mümkün olmadığını, Özhan Canaydın ve Aziz Yıldırım'ın başkan olarak kulüplerinin her divan kurulu toplantısına katıldığını söyledi.
En sert eleştiriyse, divan kurulu üyelerinden Atıf Keçeci'den geldi. Keçeci, özellikle Liverpool ile deplasmanda yapılan maç sonrası Demirören'in kendisine karşı tutumu ile ilgili eleştiriler yaparken, şunları söyledi: "İngiltere'de maç sonrası ben genel sekreter Kenan Öner ile konuşurken, kendisi Öner'e 'Gel buraya, adamlarla konuş' gibi sözler sarf etti. Yazdıklarımdan mı, yoksa kardeşimden mi rahatsız bilemiyorum. Ben de 'Terbiyesizlik etme. Burası yeri değil' dedim. Adamlığın ne olduğu konusunda bence kendi değerlendirmeleri. Adamlık dersini Yıldırım Demirören'den alacak kadar zaafiyet içinde olacak biri değilim. Beşiktaşlı olarak bana saygı gösterecek. Ayrıca Beşiktaş seyahatlerine alkollü gelinmez. Liverpool'da tepki vermememin nedeni 'Bırak sarhoş yıkıldığı yerde kalsın' mantığındandır."
'PAF Takım konusu blöf değildi'
Demirören'in yokluğunda kulüple ilgili gerekli açıklamaları yapmak ve eleştirilere yanıt verme görevi, genel sekreter Kenan Özer'e düştü. Öner, Fenerbahçe maçından sonra PAF takımıyla çıkılacağı yönündeki açıklamanın blöf olmadığını vurgulayarak, "Samimi ve içten bir isyandı. Karar acele
olabilir. Ama bu tüm spor kamuoyunu harekete geçirmek için yapıldı. Blöf değildi. Eksileri ve artıları vardı" diye konuştu.
Liverpool'a 8-0 yenildikleri maç öncesinde futbolcuların halen Fenerbahçe karşılaşmasını konuştuklarını kaydeden Kenan Öner, takımı savunarak, "Bu takımımız Liverpool'u yenen ve oluşturduğu atmosferi dünyaya tanıtan takım. İki takım da iki maçta üçer puan aldı" dedi. (Spor Servisi)