Kemal de Fenerbahçe'de

Besçasnıh, Erhan Albayrak ve Rebrov'u kadrosuna dahil eden Fenerbahçe, transferde hız kesmedi ve Gaziantepsporlu Kemal'i de renklerine bağladı.

İSTANBUL - Besçasnıh, Erhan Albayrak ve Rebrov'u kadrosuna dahil eden Fenerbahçe, transferde hız kesmedi ve Gaziantepsporlu Kemal'i de renklerine bağladı. Başkan Aziz Yıldırım'ın divan toplantısı sonrası, Gaziantepspor başkanı Celal Doğan'ı telefonla arayarak, bonservis konusunda kolaylık istedi. Doğan'ın, uzun bir konuşmanın ardından ikna olduğu ve Kemal konusunda pürüzlerin ortadan kaldırıldığı öğrenildi. Sarı-Lacivertliler, bu oyuncuyla önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacak. Ümit Milli Takım kampında bulunan Kemal'in, birkaç gün içinde takıma katılacağı da geler bilgiler arasında.
Öte yandan yeni transfer Sergei Rebrov, dün sağlık kontrolünden geçti. Ukraynalı, kulüp doktoru İsmail Başöz ile birlikte Özel Acıbadem Hastanesi'nde bir dizi teste tabi tutuldu. Dr. Başöz, Rebrov'un herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığını açıkladı.
Yıldırım yardım istedi
Düzce'de Fenerbahçeliler Derneği'nin açılışına katılan Aziz Yıldırım, Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış ile biraraya geldi. Bakan Yakış, Düzcespor'un, depremlerden sonra uzun bir süre geçmesine karşın hâlâ kendine gelemediğini ifade ederek Yıldırım'a, "Düzcespor'un acil desteğe ihtiyacı var. Bu desteği vereceğinizi umuyor ve bekliyorum" dedi. Yıldırım da, geçmişten beri bazı kulüplere destekte bulunduklarını belirterek, "Büyük kulüplerin de, devletten yardım talebi ve çözüm bekleyen sorunları var. Örneğin, bizler de vergiler konusunda devletten yardım bekliyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)