Kenan Sofuoğlu'na kadın rakip

Kenan Sofuoğlu'na kadın rakip
Kenan Sofuoğlu'na kadın rakip
Süpermoto B Kategorisi'nin tek kadın yarışmacısı ve lideri Nazlıcan Aydın, gelecek yıl Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte mücadele etmeyi hedefliyor.

(AA) - Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nda Süpermoto B kategorisinin tek  kadın yarışmacısı olan ve grubunda lider durumda bulunan 19 yaşındaki Nazlıcan Aydın, gelecek yıl bir üst kategoride milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'yla yarışmak istiyor.

Bu yıl Türkiye Süpermoto Şampiyonası, Süpermoto B kategorisinde şampiyonluğu hedefleyen Aydın, tüm erkek sporcuları geride bırakarak liderliğini sürdürmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Başarılı sporcu, "Süpermoto yarışlarında erkeklerle yarışıyorum çünkü çok az bayan yarışçı var. Süpermoto A'da zaten bayan yarışçı yok. Süpermoto B'de ise sadece ben varım" dedi.

"Kenan ağabeyle yarışma fikri beni heyecanlandırıyor"
Nazlıcan Aydın yaklaşık 7 yıldır süpermoto yarışlarına katıldığını, 65 cc, 85 cc, S3 kategorilerinde art arda birincilikleri olduğunu kaydederek, "Bu yıl Süpermoto B'de ilk üç yarışa 250 cc motorla katıldım. Son iki yarışa ise daha büyük bir motor olan 450 cc ile katıldım. 5. etabı tamamladık. Şu anda grubun lideriyim. İzmir 'de 6. etabı da kazanıp Türkiye şampiyonu olmak istiyorum. Şampiyon olursam önümüzdeki yıl Süpermoto A kategorisine çıkıp en üst grupta yarışacağım. Burada milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte olmak fikri beni heyecanlandırıyor. Kenan ağabey çok hızlı. Onunla yarışmak beni daha da geliştirecek diye düşünüyorum" dedi.

"Çok güçlü değilim ama..."

Erkeklere nazaran daha güçsüz olduğunu ancak motor üzerinde yılların verdiği tecrübe ile rahat hareket edebildiğini kaydeden Aydın, şöyle konuştu: "Yarışta ani kararlar verip motoru en hızlı şekilde kullanmak zorundasınız. Lider olmak ve arkadan gelenlerin baskısını hissetmek sizi daha hızlı sürmeye motive ediyor. Bu yıl yarışlarda istediğim dereceleri aldım."