Kenan Sofuoğlu'na krallar gibi karşılama

Supersport Dünya Motosiklet organizasyonunda bitime üç hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek motor sporlarında dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk olarak tarihe geçen Kenan Sofuoğlu Türkiye'ye döndü. Türk Hava Yolları'nın...

İSTANBUL - Supersport Dünya Motosiklet organizasyonunda bitime üç hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek motor sporlarında dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk olarak tarihe geçen Kenan Sofuoğlu Türkiye'ye döndü. Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle dün İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen şampiyon sporcuyu burada Sakaryalı hemşerileri ve motor sporu tutkunları karşıladı. "Türkiye seninle gurur duyuyor" ve "Âlemin kralı geliyor" şeklinde tezahürat yapan topluluk, Sofuoğlu'nu omuzlarına alarak sevgi gösterilerinde bulundu.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sofuoğlu, inanılması güç bir başarı elde ettiğini söyleyerek, "Çok kolay olmadı, ben yıllardır Avrupa'da yarışıyorum, 2007 yılında karşılığı çıkmaya başladı. Çok mutluyum" dedi.
Babası elini öpmek istedi
Gelecek yıl için Supersport'tan teklifler aldığını, ancak kendisinin Superbike'da yarışmayı düşündüğünü anlatan Sofuoğlu, buna yeni sezondan bir ay önce karar vereceğini belirtti. Şampiyon sporcu, şu anda Superbike'ta sıradan takımlardan teklif aldığını, daha iyi ekiplerden teklif gelmediği takdirde kendi ekibinde kalabileceğini söyledi. Öte yandan karşılamaya gelen baba İrfan Sofuoğlu'nun, oğlunun elini öpmesi üzerine, ünlü motosikletçi gözyaşlarına hâkim olamadı. (Spor Servisi)