Kendi kendine gol attı

Kendi kendine gol attı
Kendi kendine gol attı
Benzema'nın şutunda top çizgi üzerindeki Valladeres'e çarptı. Hakemler, gol teknolojisi ile santra noktasını gösterdi. Bu golü ise Benzema'nın değil, Honduras file bekçisinin kendi kalesine attığı belirtildi.

Brezilya’daki Dünya Kupası tüm hızıyla sürerken, maçlardaki gol patlaması da dikkat çekiyor...
Fransa , Honduras karşısında 3-0 galip gelerek Dünya Kupası’na flaş bir başlangıç yaparken, karşılaşmaya damga vuran olan ilk kez gol teknonojisinin kullanılması oldu.
Fransa’nın 1-0 üstünlüğü ile devam eden maçın 47. dakikasında sağ kanattan gelen topa Benzema gelişine vurdu. Top önce direğe çarptı daha sonra çizgi üzerindeki Honduras kalecisi Valladeres’e çarptı.
Valladeres’in topu tutmasından sonra ise gözler hakem heyetine çevrildi. Hakemler kısa süre içinde topun çizgiyi geçtiğini belirterek golü verdi. Televizyon ekranları vasıtasıyla da futbolseverler topun çizgiyi geçtiğini net şekilde gördü.

O an hep hatırlanacak

İşin ilginç yanı ise bu gol Benzema’ya değil, Honduras kalecisi Valladeres’e yazıldı. Böylece Valladeres, Dünya Kupası’nda kendi kalesine gol atan ilk file bekçisi olarak da tarihe geçti.Fransa ise Honduras karşısında gerçek anlamda bir şov yaptı. Özellikle golcüsü Benzema attığı diğer iki golün yanısıra performansıyla da göz kamaştırdı.
Rakibi karşısında kendini sıkmadan sonuca rahat giden Fransızlar, ileriki maçlar için de güven verdi. Böylece Fransa-Honduras karşılaşması teknolojik gol devriminin uygulanması ve kalecinin kendi kalesine gol atması nedeniyle Dünya Kupası tarihine geçen bir karşılaşma oldu.