'Kendime inanamadım'

Göztepe karşısında özellikle ilk yarıda kaçırdığı gollerle saç yolduran Lukunku, bu kadar çok gol kaçırmasına kendisinin de inanamadığını söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Göztepe karşısında özellikle ilk yarıda kaçırdığı gollerle saç yolduran Lukunku, bu kadar çok gol kaçırmasına kendisinin de inanamadığını söyledi. Soyunma odasında Fatih Terim'in destek verici konuşmasıyla kendine geldiğini söyleyen Kongolu, "Bu konuşmadan sonra kendimi iyi hissettim. O kadar çok gol kaçırmıştım ama hocam bana, 'üzülme
atarsın' diyordu. İkinci yarı sahaya bu hırs ve inançla çıktım. Eğer o golü de atamasaydım ve İzmir'den üç puanla dönmeseydik kahrolurdum" dedi.
'Depremden etkilendik'
Attığı golle, Terim'in övgü dolu sözlerini alan Lukunku, arkadaşlarının da kendisine destek çıkmasının, birlik içinde olduklarını ispatladığını da sözlerine ekleyerek, "İşte bu birlik bize şampiyonluğu getirecek. Eleştirileri kulak ardı etmezsem sonraki maçlarda yararlı olamam" ifadesini kullandı.
Karşılaşmadan bir gece önce yaşanan depremin oyuncularını çok etkilediğini söyleyen teknik direktör Terim ise, "Futbolcularım, sabaha kadar uyumadı. O korku ve stresi sahaya da taşıdılar. Oyanan oyundan ve alınan galibiyetten memnunum" diye konuştu.
Göztepe maçında sakatlanarak oyundan çıkan Elvir Baliç'e MR çekilirken, diğer sakatlardan durumu iyi olan Abel Xavier, Portekiz'e gitti. Berkant ve kaptan Bülent Korkmaz'ın tedavilerine devam edilirken Ayhan Akman'a ise özel çalışma uygulanıyor.