'Kendimi tanıyamıyorum'

'Kendimi tanıyamıyorum'
'Kendimi tanıyamıyorum'
Futbola 10 yaşındayken babasının çalıştığı Ankara Büyükşehir Belediyesinde başlayan, hırslı futboluyla herkesin ilgisi çeken Eskişehirsporlu futbolcu Hürriyet Gücer, "Kimse kaybetmeyi sevmez ama ben biraz abartıyorum" dedi.

ESKİŞEHİR - Hürriyet Gücer, çocukken futbola çok düşkün olduğunu ve mahalle arasında futbol oynadığını kaydetti.

Babasının, Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalıştığını ifade eden Gücer, şöyle konuştu:
"Babam, altyapının seçmelerinin olduğunu söyledi. 10 yaşındayken Ankara Büyükşehir Belediyespor'un altyapı seçmelerine katıldım. Çok heyecanlıydım. 150 kişi arasından 10 kişi seçildi ve ben de onların arasında girebildim. Futbola ilgim biraz da babamın eski futbolcu olmasından kaynaklanıyor. Sahada kendimi çok kaybediyorum. Önceleri daha serttim. Artık, her maçın ardından kendimi izliyorum. Çok hırslı birisiyim. Tavla oynarken bile kaybetmeyi sevmiyorum. Maçlardan sonra kendimi izliyorum ve kendimi tanıyamıyorum. Arkadaşlarımla sohbet ederken, 'sahada sen çok başkasın' diyorlar. Kimse kaybetmeyi sevmez ama ben biraz abartıyorum."

"GAZİANTEPSPOR'A KİRALANDIĞIMDA GECE YATARKEN AĞLADIM"

Gücer, altyapısında futbola başladığı Ankaraspor'un Süper Lig'e çıktığı sezon da takımda yer aldığını ve futbol serüveninin hep Ankara'da geçtiğini bildirdi.
Gaziantepspor'a kiralandığını anımsatan Gücer. "İlk gurbetim olan Gaziantepspor'a kiralık gittiğimde gece yatarken hüngür hüngür ağladım. İlk gurbete çıktığımda çok korktum. Gaziantepspor'a gitmem futbol hayatıma çok artılar kazandırdı. Gaziantepspor ile Avrupa kupalarına gittim. Eskişehirspor'a da geldiğim ilk yıl Avrupa kupalarına gittik" dedi.

"ALEX İLE OYNARKEN ÇOK HAZ ALIYORDUM"

Gücer, Brezilya'nın Coritiba takımında forma giyen Fenerbahçe futbol takımının eski kaptanı Alex de Souza ile çok ilginç anılarının olduğunu dile getirdi.

Ankaraspor ile Süper Lig'e çıktıktan sonra Alex'in videolarını izlediğini anlatan Gücer, şöyle devam etti:
"Alex, topları nasıl alıyor, hareketlerini takip ediyordum. İlk sezon sağından soluna alıp, hep şut atıyordu. ASAŞ Stadı'nda Fenerbahçe ile oynarken top, Alex'e geldi, hemen solunu kapattım. Alex, topu sağına çekip, hemen vurdu ve gol oldu. Kendi kendime 'Allah'ım adamı CD'de izlesen fark etmiyor' dedim. Fenerbahçe maçında Alex ile çarpıştık, benim kaşım açıldı, onun kafası açıldı ancak hep 'Hürriyet, vurdu' deniyor. Alex, benim parmağımı kırdı. Hiçbir futbolcu arkadaşıma isteyerek, vuracak yapıda değilim. Türkiye 'ye Alex gibi futbolcu kolay kolay gelmeyecek. Alex ile oynarken çok haz alıyordum. Alex çok düzenli ve beyefendi bir insan. Alex'e karşı çok fazla saygım var. 'Hürriyet, Alex'in yanına gider mi?' diye espri yapıyorlar. Alex, neredeyse onunla tekrar oynamak isterim. Alex ile yaşadıklarımız gerçekten çok keyifliydi."

"KUPAYI EDİZ BAHTİYAROĞLU'NA GÖTÜRECEĞİZ"
Gücer, Eskişehirspor'un 7 Mayıs'ta Galatasaray ile Türkiye Kupası finalinde karşılaşacağını anımsattı.

"Şehrimiz ve herkes bu kupayı bekliyor" diyen Gücer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Eskişehir'de 43 yıllık bir özlem var. 27 yıl önce de Eskişehirspor final oynadı. Eskişehirspor, Türkiye Kupasını ilk kez kazandığında biz hayatta yoktuk. Biz, bu kupa finaline önem veriyoruz. Türkiye Kupası'nı Eskişehirspor ile kaldırmak istiyorum. Kupayı kazanırsak rahmetli olan Ediz Bahtiyaroğlu kardeşimizin Bursa'daki mezarına götüreceğiz. Kupayı kazanmak için şehrimiz, takım arkadaşlarımız, hocamız çok kenetlendik. Allah nasip ederse 43 yıllık kupa özlemine bir son verdirip, kupayı kazanmak istiyoruz. En büyük odak noktamız kupayı kazanmak. Bu şehrimizi çok seviyorum. Şartlarımız uygun olursa bu kente futbol oynamaya devam etmek istiyorum." (AA)