'Kendimi yalnız hissediyorum'

Gaziantep'e giderken havalimanında Mircea Lucescu'nun sağa sola biraz sinirli bir şekilde dolaştığını gördük uzaktan. Aradan birkaç dakika geçti, tecrübeli hocayı bir anda karşımda gördüm.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Gaziantep'e giderken havalimanında Mircea Lucescu'nun sağa sola biraz sinirli bir şekilde dolaştığını gördük uzaktan. Aradan birkaç dakika geçti, tecrübeli hocayı bir anda karşımda gördüm. Meğer beni arıyormuş... Büyük bölümü bize de haklı gelen tespit ve açıklamalar yaptı. Kimini yazmamızı, bazılarının da aramızda kalmasını istedi. İşte Lucescu'nun yazılmasını istedikleri...

  • 16 maçtır yenilmiyoruz. Ayrıca bizim ve rakiplerimizin yaptığı transferler ortada. Onlar 20 milyon dolar para harcayıp kadro kurdular. Ancak buna rağmen ne eleştiri var ne de başka bir şey. Beşiktaş, Prag'da yenildi diye yapılmayan eleştiri, saldırı kalmadı. İşte buna bir anlam veremiyorum.
  • İnsanların yaptığı kişisel eleştirilere hep saygı duydum. Ancak genel olarak ve asılsızca yapıldığı zaman üzülüyorum. Geriye bir tek şey kalıyor, yabancı olduğum için üstüme bu kadar çok geliniyor. Bu yüzden kendimi yalnız hissediyorum.
  • Elbette Daum da yabancı. Ancak o, daha önce Beşiktaş'tan başka bir takımı çalıştırmadı. Bu nedenle, benim Galatasaray örneğimde olduğu gibi sürekli bir mukayese içinde değil.
  • Söylediklerim hep çarpıtılıyor. Ahmet Hassan oyuna girerken kendisine, 'Lambart'a orta yaptırma, önünü kapat, tek ek görevin bu' diye sıkı sık tembih ettim. Ama iki dakika sonra bu oyuncuyu kaçırdı. Tek suçlu elbette o değil. Ben sadece bunu belirtmek istedim. İkinci golde Hassan'ın ardından, Kaan yetişemedi, ayrıca İbrahim de Poborosky'yi takip etmedi. Yani hatalar birbirine eklendi. Ancak medyada sadece Hassan olayı bilinçli olarak yanlış aksettirildi.
  • Bu maçta herkes bizi idam sephasına taşımaya kalktı. Şimdi, İlhan yok, elimdeki en hazır forvet ile maça başladım. Sahada görevler verdim. Eğer maçı alsaydık ses çıkmayacaktı. Benim yerimde siz olsaydınız nasıl bir kadro seçimi yapardınız. Hadi buyurun.
  • Beşiktaş çok iyi bir takım ve hiçbir şeye, kimseye ihtiyacı yok. Sadece adalet istiyoruz. Birçok sakat oyuncuya rağmen yolumuza devam ediyoruz. Sonuna kadar mücadele ederek en üst seviyede kalmak istiyoruz. Aynı oranda da medyadan hiçbir önyargı, yanlış ve eksik bilgilendirme olmadan iyi niyetle görev yapmalarını bekliyoruz. Ve onlara, yaptıkları işe saygı duyuyoruz.
  • Medyada belli bir kesim maalesef adil olamıyor. Sadece kendi takip ettikleri takımları koruyup, diğerlerini yerden yere vurmaya kalkıyorlar.