'Kendinize kulüp bulun'

Fenerbahçe, ilk yarıda beklenileni veremeyen futbolcularla yollarını ayırma noktasına geldi. Teknik direktörü Christoph Daum'un raporu doğrultusunda yönetim harekete geçti.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, ilk yarıda beklenileni veremeyen futbolcularla yollarını ayırma noktasına geldi. Teknik direktörü Christoph Daum'un raporu doğrultusunda yönetim harekete geçti. Alman çalıştırıcının ümidini kestiği Yusuf Şimşek ilk kurban olurken, sırada daha önce yönetime adlarını bildirdiği Hakan Bayraktar, Erhan Albayrak, Alper, Fatih ve Petkov bulunuyor. Bu futbolcuların da birkaç gün içinde durumları netlik kazanacak ve kulüp bulmaları için kendilerine tebligat yapılacak.
Sarı-Lacivetli ekip iç transferde atağa kalktı. Nobre'ye imza attırılması, Ortega'nın dönecek olması ve Alex'in transferinde önemli bir yol katedilmesi üzerine Daum, gözünü iç piyasaya dikti. Alman çalıştırıcı, Gaziantepspor'dan İbrahim Toraman, İstanbul'dan Mehmet Yozgatlı ve Faruk'un yanı sıra Gençlerbirliği'nden Serkan ile gurbetçi oyuncu Uğur İnceman'ın da aralarında bulunduğu futbolcuların alınması için yönetime 'harekete geçin' talimatı verdi.
Uslu: Rahat olun
Asbaşkanı Mahmut Uslu önceki gün Kanal D'ye yaptığı açıklamada Başkan Aziz Yıldırım'ın, Ortega konusunda elde ettiği başarının hem Arjantin hem de Brezilya basını tarafından göklere çıkartıldığını belirterek, "Gazeteler, Yıldırım için Türkiye'nin spordaki omdusmanı şeklinde haberler yaptılar. Yıldırım CAS'ta FIFA'da büyük bir başarıya imza atmıştır" dedi. Uslu şöyle devam etti: "Fenerbahçe taraftarı artık kimin ne yaptığını biliyor. Ortega konusunda Daum'un fikri soruldu. Kendisi de Yıldırım'la aynı fikre sahip. Alex de bizden başka bir kulüpte oynamayacaktır. Bunu herkes görecek. Ufak bir pürüz kaldı, onu da halledeceğiz" ifadesini kullandı.