Kerem: Geçmişten ders aldık

Basketbol Milli Takımı'nın genç oyuncusu Kerem Tunçeri, İsveç'te ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Kerem, 2002 Dünya Şampiyonası'ndaki kötü imajı İsveç'te sileceklerini belirterek, "Hedefimiz 2001'de kaçırdığımız altın madalyayı ülkemize getirmek.

BORAS - Basketbol Milli Takımı'nın genç oyuncusu Kerem Tunçeri, İsveç'te ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Kerem, 2002 Dünya Şampiyonası'ndaki kötü imajı İsveç'te sileceklerini belirterek, "Hedefimiz 2001'de kaçırdığımız altın madalyayı ülkemize getirmek. Bunu yapacak güçteyiz" dedi. Kerem, takımın giderek yükselen form grafiğinin kendisini de rahatlattığını dile getirerek, "Daha önceki turnuvalarda üzerimde oluşan baskıdan artık çekinmiyorum. Takım arkadaşlarımın yükselen form grafiği benim de özgüvenimi yükseltti. Ayrıca, artık birbirimize daha da kenetlenmiş durumdayız. Daha iyi mücadele edip, savaşıyoruz. Bu yüzden İsveç'in en iddialı takımlarından biriyiz" şeklinde konuştu.
24 yaşındaki oyun kurucu, takım arkadaşlarının birbirinin eksiklerini çok daha iyi kapadığını ve bütünlüğü sağladıklarına da dikkati çekerek, sözlerini şöyle noktaladı: "Geçmişteki hatalarımızdan gerekli dersleri çıkardık. 2003 İsveç'te Türk halkı, çok daha bilinçli, dirençli ve mücadeleci bir takım izleyecek. Bu konuda garanti verebiliriz. Eğer şans da yanımızda olursa, Avrupa Şampiyonası'nda yenemeyeceğimiz rakip yok." (Spor Servisi)