Kerem Gönlüm'den 'yabancı' tepkisi

Kerem Gönlüm'den 'yabancı' tepkisi
Kerem Gönlüm'den 'yabancı' tepkisi
Basketbol kariyerine gelecek sezon Galatasaray Liv Hospital'da devam edecek milli basketbolcu Kerem Gönlüm, "Yabancı oyuncu kuralının Türk basketboluna çok katkısı olacağına inanmıyorum" dedi.

İZMİR - Kerem Gönlüm, 2014 FIBA Dünya Kupası öncesinde Çeşme'deki ilk etabın çok verimli geçtiğini, Bormio kampına hazır hale geldiklerini söyledi. İtalya'daki kampın ağır geçeceğini bildiklerini kaydeden Kerem Gönlüm, "Oraya en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık. Bormio'daki kamp da burası gibi verimli geçeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Kerem Gönlüm, Dünya Kupası'nda ilk grupta ilk 2 sırada yer almak için çabalayacaklarını, bu doğrultuda çok çalışacaklarını söyledi.

Ergin Ataman'ın başantrenörlüğe getirilmesiyle Bogdan Tanjevic döneminin sona erdiğini belirten Kerem Gönlüm, "Ergin Ataman en doğru isimdi. Türk antrenör olması da bizim için büyük bir avantaj" dedi.

Türkiye Basketbol Ligi'nde bu sezondan itibaren uygulanacak yabancı kuralını da değerlendiren Kerem Gönlüm, "Kariyerimin sonuna geldim, ama bu kuralın Türk basketboluna çok katkısı olacağına inanmıyorum. Devşirme oyuncu ile beraber yabancı sayısı 7'ye çıktı. Zaten takımlar 8-9 oyuncuyla mücadele ediyor. Dolayısıyla yabancıların dışında 2-3 Türk oyuncu kalıyor. Ben bu kuralı desteklemiyorum."

Kerem Gönlüm, gelecek sezon için Galatasaray Liv Hospital'la anlaştığını belirterek, resmi açıklamanın bir kaç gün içinde yapılacağını sözlerine ekledi.

THY Avrupa Ligi'nde ribaund ve sayıda bin barajını geçen ve ligde 200'den fazla maç oynayan 37 yaşındaki Kerem Gönlüm, Türkiye Basketbol Ligi'nde de 450 maçı geride bırakmıştı. (AA)