Kerem Tunçeri: İlk 8 de fena değil

Kerem Tunçeri: İlk 8 de fena değil
Kerem Tunçeri: İlk 8 de fena değil
İspanya'da düzenlenen 2014 FIBA Dünya Kupası çeyrek finalinde Litvanya'ya 73-61 yenilerek şampiyonaya veda eden A Milli Basketbol Takımı, yurda döndü. Milli oyuncuların üzgün oldukları gözlendi.

İSTANBUL - Havalimanında, gazetecilere açıklamalarda bulunan milli basketbolcu Kerem Tunçeri, şampiyona öncesinde hedefledikleri yere geldiklerini söyledi.

Tunçeri, maçlarda çok iyi mücadele verdiklerini dile getirerek, "Litvanya maçı kötü oldu. Yenebileceğimiz bir takımdı, ama maalesef özellikle hücumda çok kötü oynadık. Ama ilk 8 de fena olmayan bir başarı" şeklinde konuştu. Milli takımdaki genel havanın iyi olduğunu anlatan Kerem Tunçeri, "Herkes elinden gelenin en iyisini verdi" dedi.

Genç oyunculardan Cedi Osman ise turnuvaya iyi adapte olduklarını fakat çeyrek final maçında kötü oynadıklarını söyledi. Genç oyuncu, Litvanya maçında milli takımın üzerinde diğer maçlardan dolayı bir yorgunluk olduğunu da dile getirdi.

Dünya Şampiyonası'nda ilk kez oynadığı için tecrübe edindiğini ifade eden Cedi Osman, "Özellikle ABD karşısında oynadığım dakikalar çok önemliydi. Bu hedeflerimden bir tanesiydi" değerlendirmesinde bulundu. (AA)  


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Litvanya

  ,

  İstanbul

  ,

  Final

  ,

  genç