Kerem ve Ersan için heyecan başlıyor

Türk basketbolculardan Ersan İlyasova ve Kerem Tunçeri'nin mücadele edeceği İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) 2007-2008 sezonu bugün başlıyor.

MADRİD - Türk basketbolculardan Ersan İlyasova ve Kerem Tunçeri'nin mücadele edeceği İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) 2007-2008 sezonu bugün başlıyor. 18 takımın bulunduğu ACB'de geçen sezonun şampiyonu olan Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid, basketbol otoritelerine göre bu sezonun da en büyük favorisi. Kadrosuna Yunan basketbolcular Papadopoulos ve Pelekanos'u katan Real Madrid'de ikinci sezonunu geçirecek olan Kerem'in, takımı ve ACB'yi daha iyi tanımış olmasından dolayı son dönemlerdeki yüksek performansını bu sezon daha da yükseltmesi bekleniyor.
Ersan: Hedef şampiyonluk
Geçen sezon NBA'de Milwaukee Bucks forması giydikten sonra Barcelona'ya transfer olan Ersan İlyasova da kendisinden çok beklenen isimlerden biri. Genç oyuncu, "Yeni bir takımız ve daha tam olarak birbirimizi tanıdığımız söylenemez ama hedefimiz şampiyonluk" dedi.
Kerem'li Real bugün Pamesa Valencia ile karşı karşıya gelirken, Ersan'ın formasını giydiği Barcolona Valladolid'le kozlarını paylaşacak. (Spor Servisi)