Kerem'in derdi bitmiyor

Yeni sezon hazırlıklarını Belçika'da sürdüren Gençlerbirliği'nde, futbolcuların otobüs şoförünü dövmesiyle ilgili olay yeni boyut kazandı.

BRÜKSEL - Yeni sezon hazırlıklarını Belçika'da sürdüren Gençlerbirliği'nde, futbolcuların otobüs şoförünü dövmesiyle ilgili olay yeni boyut kazandı. Gençlerbirliği'nin Belçika kampından, gönderilen kaleci Kerem İnan'ın, takımın taşımacılığını yapan otobüs şirketinin şoförünü dövmesi üzerine Leuven Ceza Mahkemesi, Kerem hakkında suç duyurusunda bulundu. Conny Cars otobüs şirketinin sahibi Geert Van Hove, polisin bütün futbolcuları sorguladığını ve şoförün bir ay rapor aldığını belirterek, "Kerem'in şoföre tekme attığı tespit edildi" dedi. Kerem'in, Belçika kanununa göre kasti tekme atmak ve yaralamak suçundan iki ay ile iki yıl arasında hapis cezasına çarptırılabileceği belirtildi. Kerem'in, takımdan kovulması ve Türkiye'ye geri dönmesi üzerine davanın Belçika'da yürütülüp yürütülmeyeceğiyle ilgili araştırma yaptığı öğrenildi.
Conny Car otobüs şirketinin Gençlerbirliği Kulübü'ne tazminat davası açtığını ifade eden Van Hove, otobüslerini artık Gençlerbirliği'ne vermediğini ve ilişkilerini tamamen bitirdiğini söyledi. Öte yandan kavgaya karışan şoförün kaldırıldığı hastanede durumunun hâlâ ciddiyetini koruduğu ve bir daha çalışamama gerçeğiyle karşı karşıya kaldığı iddia edildi. (Spor Servisi)