Keser: Galatasaray'da kavga olmaz

Beşiktaş derbisinde alınan yenilgi sonrasında Galatasaray cephesinde en çok konuşulan konu teknik direktör Gerets'in oyuncu tercihleri oldu.

İSTANBUL - Beşiktaş derbisinde alınan yenilgi sonrasında Galatasaray cephesinde en çok konuşulan konu teknik direktör Gerets'in oyuncu tercihleri oldu. Marjinal değişiklikler galibiyeti getirmeyince Gerets topun ağzına konuldu. Buna paralel tercihlere yönelik komplo teorileri de geliştirilmeye başlandı.
Bu teorilerin en çarpıcı olanı Gerets'in yardımcısı Erdal Keser'le derbide kendisine yedek kulübesinde bile yer bulamayan Hasan Şaş'ın mücadele öncesi tesislerde yumruk yumruğa kavga ettiği iddiasıydı. Erdal Keser dün bir açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı ama Hasan Şaş'ın 'aşırı' hareketlerde bulunan bir futbolcu olduğunu belirtmeden de edemedi. "Böyle bir tartışmanın Galatasaray'da olması mümkün değil. Hasan Şaş iyi niyetinden dolayı bazen aşırı hareketler yapıyor" diyen Keser Hasan'ın hocalarına saygılı bir oyuncu olduğunu ifade etti.
Gerets'in kişisel kızgınlıklarından dolayı bazı oyuncuları kadroya almadığı iddiasının da doğru olmadığını belirten Keser "Bunlar tamamen gerçekdışıdır. Galatasaray Kulübü'nden bahsediyoruz. Burada hiçbir zaman ucuz işler olmaz. Teknik heyet olarak futbolcularımızın arkasında durmasını çok iyi biliriz. Onlar geçen sezon bizi şampiyon yapmıştır. Sonuna kadar onlara güveniyoruz" dedi.
Beşiktaş kanadı çok mutlu
Gerets'in yardımcısı, Song'u hastalığının ardından tam olarak hazır olmaması nedeniyle kadroya alınmadığını belirtirken, Kamerunlu oyuncunun "İyileştim, ama kadroya alınmadım" sözlerinin bazı gazetelerde yer aldığının belirtilmesi üzerine "Ben Song ile bugün görüştüm. Song hastalığının geçtiğini söylemiş" diye konuştu.
Derbinin diğer kanadında ise mutluluk var. Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan bu galibiyetin kendilerine moral kazandırdığını belirterek, "Önümüzde şampiyonluk yolunun açıldığını görüyoruz" dedi. Erdoğan, maçtaki Galatasaraylı Ayhan'a yönelik küfürleri tasvip etmediklerini dile getirirken Ayhan'ın da tribünleri tahrik ettiğini söyledi. (Spor Servisi)