'Keşke derbide seyirci olsaydı'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray derbisinde daha önceki haftalardaki oyun sistemlerinden taviz vermeyeceklerini ve sahaya üç puan için çıkacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray derbisinde daha önceki haftalardaki oyun sistemlerinden taviz vermeyeceklerini ve sahaya üç puan için çıkacaklarını söyledi. Genç teknik
adam, dün Galatasaraylı meslektaşı Karl Heinz Feldkamp gibi, hafta sonu oynanacak derbi maç öncesi basın mensuplarının karşısındaydı. Sağlam, "Kazanırsak, onların üstüne çıkacağız. Lider olacağız diyemiyorum, çünkü Sivasspor'un durumu var. Onlar da çok iyi bir çıkış yakaladılar" diye konuştu.
Cisse'nin kırmızı kart cezası, Ricardinho'nun ise sakatlığı nedeniyle derbide forma giyemeyeceğini kaydeden Sağlam, Rüştü'nün sakatlığının sürdüğünü ancak hafta sonuna yetişme ihtimalinin bulunduğunu
ifade etti. Genç çalıştırıcı, takımda Ricardinho ve Cisse'nin yokluğunda lider oyuncu yaşanacağı yönündeki sıkıntılara katılmadığını belirterek, "Takımlarda sadece birer lider olması taraftarı değilim. Bir futbolcu çıkacak ağabeylik yapacak diye bir şey yok. Her futbolcu bu sorumluluğu alacak. Cisse ve Ricardinho yoksa, Delgado var, Koray var" ifadelerini kullandı.
Feldkamp'a teşekkür
Galatasaray maçındaki rakibi Karl Heinz Feldkamp'a saygı duyduğunu vurgulayan Sağlam, "Feldkamp ile Beşiktaş'ta futbolcuyken, antrenör-futbolcu ilişkimiz vardı. Kendisinden çok şey öğrendim. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Buralarda olduysak, bunda onun da emeği var" dedi.
Ertuğrul Sağlam, Galatasaray derbisinin seyircisiz oynanmasının stattaki ambiansı olumsuz etkileyeceğini belirterek, "Ama iki takımın ortaya koyacağı güzellikler, belki bu olumsuzluğu ortadan kaldıracaktır" dedi. Kadroda henüz bir istikrar oluşturamadığı yönünde eleştiriler bulunduğunun hatırlatılması üzerine Sağlam, "İlk 11'i belli edip 7-8 maç devam edebilme şansım yok.
Özellikle bu değişimi yapıyoruz ki yoğun dönemde zafiyete uğrayan oyuncularımızı dinlendirelim" diye konuştu. (Spor Servisi)