Kevin Durant'a genç yaşta gelen servet

NBA'in yeni yıldızlarından biri olarak lanse edilen ve bu sezon ligde ilk kez mücadele edecek olan Kevin Durant, genç yaşta servete kondu.

SEATTLE - NBA'in yeni yıldızlarından biri olarak lanse edilen ve bu sezon ligde ilk kez mücadele edecek olan Kevin Durant, genç yaşta servete kondu. Haziran ayında yapılan draftta Seattle Supersonics tarafından ikinci sırada seçilen Durant, Nike'la yedi yıl için toplam 60 milyon dolara sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu kontrat, NBA tarihinde bir çaylak oyuncunun imzaladığı en yüksek ücretli ikinci sponsorluk anlaşması olarak tarihe geçti. LeBron James, 2003 yılında yine Nike'tan 90 milyon dolar almıştı.
Anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Durant'ın menajeri Aaron Goodwin, Adidas firmasıyla da görüştüklerini, ancak Durant'ın kendini Nike'a daha yakın hissettiği için böyle bir tercih yaptığını dile getirdi. Genç yıldızın, Adidas'ın önerdiği toplam 70 milyon dolarlık sponsorluk sözleşme teklifini geri çevirdiği öğrenildi.
Öte yandan Milwaukee Bucks, Mo Williams ile sözleşme yeniledi. 24 yaşındaki oyuncuya altı yılda toplam 51.5 milyon dolar ödenecek. (Spor Servisi)