Kevin Garnett Abdi İpekçi'de yok

Ekim ayında Abdi İpekçi'de Efes Pilsen ile karşılaşacak olan Minnesota Timberwolves'da Kevin Garnett yolcu. Türk basketbolseverlerin İstanbul'da izlemek için gün saydığı Garnett, Boston Celtics ile anlaşmak üzere.

BOSTON - Ekim ayında Abdi İpekçi'de Efes Pilsen ile karşılaşacak olan Minnesota Timberwolves'da Kevin Garnett yolcu. Türk basketbolseverlerin İstanbul'da izlemek için gün saydığı Garnett, Boston Celtics ile anlaşmak üzere. Tüm NBA kariyerini Minnesota'da geçiren ve 10 kez All-Star olan 31 yaşındaki yıldız oyuncu için Boston'un Minnesota'ya Al Jefferson, Sebastian Telfair, Gerald Green ile Theo Ratliff'i ve bir de NBA seçmelerinde draft hakkı vereceğini belirten bir Celtics yetkilisi, ünlü yıldızın bu transferden alacağı ücret ve maaşının belirlenmesi konusunda bir mutabakata varılmadığı, ancak sözleşmenin kısa sürede imzalanacağına inandığını belirtti. Minnesota'lı Mark Madsen ise bu habere çok şaşırdığını belirterek "Bunun olabileceğini hiçbir zaman düşünmemiştim. NBA'e girmeden önce bile Garnett'ı düşününce aklıma bir tek Minnesota geliyordu. Fakat hepimizin bildiği gibi bu sporda her zaman her şey olabiliyor" dedi.
Boston geçen ay Garnett'ı kadrosuna katma girişiminde bulunmuş, fakat menajeri yaptığı açıklamada Kevin'in Boston'a gitmek istemediğini ve Timberwolves'ta mutlu olduğunu söylemişti. Bunun üzerine yedi kez All-Star olmuş Ray Allen ile anlaşan Boston'un Garnett'a daha çekici gelmiş olabileceği yorumu yapılıyor. Paul Pierce'ın kadroda olduğu dokuz yılda Boston, play-off serisinde sadece üç kez tur atlamıştı.
Paul Pierce'lı Celtics, Allen'dan sonra Garnett'ı da kadrosuna katarak forvet hattını oldukça güçlendirirken 1986'dan beri takamadıkları şampiyonluk yüzüklerini bu sefer takmak istiyor. Celtics, 16 şampiyonlukla en fazla şampiyonluk yaşayan NBA ekibi. (Spor Servisi)