Kezman bugün ameliyat oluyor

Sarı-Lacivertliler'in golcüsü Mateja Kezman, sağ dizindeki sakatlığı nedeniyle bugün ameliyat olacak. Kulüpten yapılan açıklamada, sağ dizindeki şikâyeti nedeniyle uzun zamandır sıkıntılı günler geçiren Sırp oyuncunun, Katar'da artroskopi olacağı belirtildi.

  • Sarı-Lacivertliler'in golcüsü Mateja Kezman, sağ dizindeki sakatlığı nedeniyle bugün ameliyat olacak. Kulüpten yapılan açıklamada, sağ dizindeki şikâyeti nedeniyle uzun zamandır sıkıntılı günler geçiren Sırp oyuncunun, Katar'da artroskopi olacağı belirtildi. Dün kulüp sağlık kurulunun kontrolünden geçen ve raporuyla birlikte özel bir uçakla Katar'a giden Kezman, Dr. Popoviç'in kliniğinde operasyon geçirecek.
  • Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, dünkü Fortis Türkiye Kupası maçında Gaziantepspor karşısında yedeklerden kurulu bir kadroyu sahaya sürdü. Maçta ilk 11'i lig ve Avrupa kupası maçlarında şans veremediği futbolculardan oluşturan Brezilyalı çalıştırıcı, PAF takımdan da üç oyuncuya 18 kişilik kadroda yer verdi. Önder'in sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadığı maçta, son maçlarda forma şansı bulan Gökhan, Gaziantepspor karşısında da ilk 11'deki yerini aldı. Sarı-Lacivertli ekipte kaleci Volkan Demirel, Roberto Carlos, Lugano, Alex, Deniz, Aurelio, Tümer ve Semih ile sakatlığı nedeniyle bugün artroskopi yapılacak Kezman ve tedavisi süren kaleci Serdar, maç kadrosunda bulunmadı. PAF takımı kalecilerinden Necati, futbolcular İbrahim Yay ve Güven Güneri, Fenerbahçe'nin yedekleri arasında yer aldı. Alex ve Semih'in yokluğunda Kemal sahaya kaptan olarak çıktı. İstiklal Marşı'nın okunması ve kalelerin belirlenmesinin ardından orta alanda toplanan Fenerbahçeli futbolcular, aralarında kısa bir konuşmanın ardından sahadaki yerlerini aldılar.
  • Sarı-Lacivertlilerin kupa mücadelesine, tıpkı İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Ç. Rizespor maçında olduğu gibi taraftarlar ilgi göstermezken, bütün tribünlerde büyük boşluklar göze çarptı. Öte yandan maç öncesi dağıtılan esami listesinde, yedeklerde yer alan Gürhan Gürsoy'un adının Gökhan olarak yanlış yazıldığı görüldü.