Kezman kırmızıyı yedi, sahadan ağlayarak çıktı

78. dakikada Manisa kalecisi Bülent'in dizine bastığı için doğrudan kırmızı kart görerek oyundan atılan Kezman, sahayı ağlayarak terk ederken Sırp golcüyü menajer Volkan Ballı ve teknik direktör Zico teselli etti.

  • 78. dakikada Manisa kalecisi Bülent'in dizine bastığı için doğrudan kırmızı kart görerek oyundan atılan Kezman, sahayı ağlayarak terk ederken Sırp golcüyü menajer Volkan Ballı ve teknik direktör Zico teselli etti. Bu dakikada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da hakemin kararına tepki gösterdi. Yıldırım, yanında oturan ve hakem Bünyamin Gezer'i haklı bulan Vestel Manisasporlu yöneticilerle tartıştı.
  • Karşılaşmadan önce iki takımın taraftarları arasında arbede yaşandı. Ellerindeki bayraklarla Fenerbahçe Derneği'nin bulunduğu caddeden slogan atıp geçen Manisasporlu taraftarlara bir grup Fenerbahçeli karşılık verince gerilim arttı. Güvenlik güçleri, olaylara hızlı bir şekilde müdahale etti ve iki takımın taraftarları arasına bir barikat kurdu.
  • Manisasporlu taraftarlar bilet fiyatları yüksek olmasına rağmen maça büyük ilgi gösterirken Fenerbahçeli taraftarlar, kendilerine ayrılan 3 bin 500 kişilik tribünün 2 bin kişilik bölümünü doldurdu.
  • Ev sahibi takımda iki hafta önce Trabzon maçında oyundan atıldıktan sonra hakeme el hareketi yapması yüzünden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Slovak golcü Filip Holosko görev yapamadı. Teknik direktör Giray Bulak, Holosko'nun yerine Rafael'i sahaya sürdü.
  • Fenerbahçe'de Appiah uzun süren sakatlığından sonra bu sezon ilk kez kadroda yer alıp 88. dakikada oyuna girerken teknik direktör Zico, Edu, Ali Bilgin ve Serdar'dan sakatlıkları; Tümer, Uğur Boral, Gürhan ve İlhan'dan da hazır olmadıkları gerekçesiyle mahrum kaldı.