Kezman Türk basınına küstü!

Türk spor basınından 'illallah' diyenler arasına Mateja Kezman da katıldı ve Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana hakkında medyada yer alan haberler nedeniyle, bundan böyle basına konuşmama kararı aldı.

İSTANBUL - Türk spor basınından 'illallah' diyenler arasına Mateja Kezman da katıldı ve Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana hakkında medyada yer alan haberler nedeniyle, bundan böyle basına konuşmama kararı aldı. Dün Samandıra'daki tesislerde antrenmanın ardından basın mensuplarının karşısına geçen Sırp futbolcu, yaptığı açıklamanın ardından soru yöneltilmesine izin vermeden, basın mensuplarının yanından ayrıldı. Sarı-Lacivertli futbolcu, basına eleştirilerde bulunduğu ve son olduğunu ifade ettiği açıklamasında, "Sayenizde özel hayatım kalmadı. Bundan sonra sizinle ilişkimi kesiyorum. Benimle ilgili çıkacak haberlerin hepsi yalandır" dedi.
Medyanın, Türkiye'ye büyük oyuncuların ve yıldızların gelmesini istediğini, ancak bu nitelikte oyuncular geldiğinde de bir an önce geri dönmeleri için elinden geleni yaptığını savunan Kezman, şöyle konuştu: "Bu daha önce de yaşandı. Bu oyuncuların bu kadar kolay harcanmaması gerekiyor. Destek verilmesi gerekiyor. Bu oyuncular bunu hak etmiyor."
Eleştiriler zalimce olmaya başladı
1.5 yıldır Türkiye'de olduğunu ve insanların kendisine hiç saygı göstermediğini iddia eden Sırp oyuncu, "Bu, bu yılki son röportajım. Hem kendimi, hem de ailemi korumak adına böyle bir karar aldım. Eleştiriler zalimce olmaya başladı" dedi. Sekiz yıla yakındır da farklı kulüplerde forma giydiğini ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, "Türkiye'de artık özel yaşantıma saygı duyulmadığını görüyorum, hem kendi adıma, hem de ailem adına. Bu konuda insanların biraz daha duyarlı olmasını istiyorum" diye konuştu.
Yaşadığı olaylar ve basının tavrı konusunda Fenerbahçe'de daha önce bazı eski ve yeni oyuncuların da sıkıntı çektiğini ileri süren Kezman, "Benim yaşadığım olaylar daha önce Ortega, Van Hooijdonk, Anelka ve Appiah'ta da yaşanmış. Demek ki burada sorun oyuncuda değil, biraz da basınla ilgili" dedi. Sırbistan'daki bir medya kuruluşu kaynak gösterilerek, Türkiye'deki medyada Zico, takım ve Fenerbahçe'nin transfer gündeminde adı geçen Adriano ile ilgili ifadelerine yer verildiğini anlatan Kezman, "Sırbistan'da böyle bir basın kuruluşu yok, magazin dergisi yok. Ben de böyle bir röportaj vermedim. Bunların hepsi sadece uydurmaca" açıklamasını yaptı.
UEFA'dan 5 bin avro ceza
Sırp forvet, takımı için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını, mücadelesini sürdüreceğini kaydetti. Kezman, şöyle devam etti: "Belki iyi bir oyuncu değilim, ama her zaman sahada elimden geleni vermeye çalıştım. Bundan sonra da aynı şekilde olacak. İnsanlar belki buna saygı duyar, duymaz. Bana her zaman destek olan hocama, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben de onların yanındayım, sonuna kadar da mücadelemi vereceğim. Gerçekten sayenizde özel hayatım kalmadı. Ne ailemle çıkıp bir yere gidebiliyorum, ne sokakta yürüyebiliyorum. Hiçbir özel hayatım kalmadı. Bundan sonra sizinle ilişkimi kesiyorum. Benimle ilgili çıkacak haberlerin hepsi yalandır. Şu andan itibaren bunu söyleyebilirim." Bu arada Şampiyonlar Ligi'nde Anderlecht'le oynanan ikinci maçta çıkan olaylar nedeniyle UEFA Fenerbahçe'ye 5 bin avro para cezası verdi. (Spor Servisi)