Kezman'a seyirciden önce tepki, sonra alkış

Maçta etkili olamayan Kezman, 79. dakikadaki atağı değerlendiremeyince tribünlerden tepki gördü. Bu pozisyonda Kezman yuhalanırken Sırp oyuncu tepkilere elini kulağına götürerek karşılık verdi. Kezman maç sonrasında ise tribünlerden destek gördü.

  • Maçta etkili olamayan Kezman, 79. dakikadaki atağı değerlendiremeyince tribünlerden tepki gördü. Bu pozisyonda Kezman yuhalanırken Sırp oyuncu tepkilere elini kulağına götürerek karşılık verdi. Kezman maç sonrasında ise tribünlerden destek gördü. Tribünleri dolaşan 'Kejo', taraftarların alkışlarına selamlayarak yanıt verdi. Bu arada Sivasspor kalecisi Petkoviç, maçın bitimiyle Kezman'dan formasını aldı.
  • Fenerbahçe kalecisi Serdar, ikinci yarıda sakatlanınca yerini Volkan'a bıraktı. Karşılaşmanın 57. dakikasında bir pozisyonda sağ ayağından sakatlık geçiren Serdar, yedek kulübesine devam edemeyeceğini bildirince, 61. dakikada oyundan alındı. Maçın 66. dakikasında Fenerbahçeli Önder ile çarpışarak sakatlanan ve oyun dışında kalan Sivassporlu Hayrettin de hastanelik oldu. Aldığı darbe sonrası dizinde esneme olmasından kuşkulanılan Hayrettin, maç sonunda MR'ı çekilmek üzere hastaneye götürüldü.
  • Dün Türkiye'deki ilk golüne imza atan Roberto Carlos, maç sonrasında yaptığı açıklamada, insanların kafa golü atmasına alışık olmadığını, kariyerinde üç kez kafa golü attığını belirterek, "Ancak önemli olan bu golün galibiyeti getirmesiydi" dedi. Sivasspor karşısında hatasız bir oyun ortaya koyduğunun hatırlatılması üzerine Carlos, "Böyle tepkiler aldığım için çok mutluyum. 34 yaşındayım ancak kendimi çok daha genç hissediyorum. Takımıma daha fazla şeyler katmak istiyorum" diye konuştu. Maçta tribünlerden tepki gören Kezman'a da destek veren Roberto Carlos, Sırp oyuncunun yanında olduklarını söyledi. Pas hatalarının ve gol kaçırmaların futbolda normal olduğunu kaydeden Brezilyalı oyuncu, "Tüm takım arkadaşlarım ve ben, Kezman'ın sonuna dek yanındayız. Taraftarlar bugün tepki gösterdiler, yarın alkışlarlar" diye konuştu.
  • Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Anderlecht, Belçika Ligi'nde FC Brüssels'i The-reau, Wasilewski ve Legear'ın golleriyle 3-0 yendi.
  • Teknik direktör Zico ise maç sonunda yaptığı açıklamada "Kanatları iyi kullandık. Savunmada da iyiydik. Kezman ise son vuruşlarda etkili olmasa da her zaman gol pozisyonlarının içindeydi. Ayrıca golün de ortasını yaptı" dedi. Zico, gol için de "Roberto Carlos'un gördüğüm ilk kafa golüydü" yorumunu yaptı.