Kiğılı'dan Yıldırım'a: Ahlakıma uymadı

Kiğılı'dan Yıldırım'a: Ahlakıma uymadı
Kiğılı'dan Yıldırım'a: Ahlakıma uymadı
Fenerbahçe'de aylardır süren kriz sonunda Abdullah Kiğılı'nın Yönetim Kurulu'ndan istifası ile gündeme bomba gibi düştü.

Daha önce Fenerium Genel Müdürü'nün kendisinden habersiz olarak görevden alınmasına içerleyerek buradaki görevini bırakan Abdullah Kiğılı, geçtiğimzi gün sarı-lacivertli yönetimle de bağlarını kopardı. Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol 'a konuşan Abdullah Kiğılı, son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında şunları söyledi:

"YILDIRIM'LA BİR AYDIR KONUŞMUYORUZ"

"Aziz Yıldırım tarafından benim yetkilerime müdahale edildi. İşime müdahale edilirse benim bir işim kalmaz. Bu yüzden istifa ettim. Yönetim kurulundan da istifa ettim! Bu işin başında 'İşime karışılırsa bırakırım' dedim. Aziz Yıldırım benim aile dostum. Haberim olmadan mağaza müdürünü görevden almış. Bu yaptığı benim ahlakıma uymadı! Türk Telekom sponsor olsun diye 6 ay bekledik sonra onlar istemedi. Aziz Yıldırım'ın neden aramadığını kendisine sorun, bir aydır konuşmuyoruz."

Pierre Webo veda etti!


" FENERBAHÇE BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

"Bu işin dönüşü yok, nokta koydum! Genel Kurul üyesine 'Ben seni kovdum' diyemezsin. Böyle bir karakterde bir insan değil Aziz Yıldırım. Formalara stok yapamayınca genel müdür kovuldu. Ben Fenerbahçe sayesinde marka olmadım. Yükseleceğim kadar yükselmişim. Bana Fenerbahçe başkanlığı teklif etseniz kabul etmem. Benim başkanlıkta falan gözüm yok."

"YILDIRIM ÇOK ÇABUK SİNİRLENİYOR"

"Aziz Yıldırım çok çabuk sinirleniyor. Ani kararlar veriyor. Hasan Doğan'dan önce bana Federasyon başkanlığı teklif edildi, ama kabul etmedim! Fatih Terim'e ' Galatasaray 'dan gönderilmeseydin şampiyon olamazdık' dedim. Fatih Terim olsaydı işimiz çok zor olurdu!

"YANAL'IN GÖNDERİLİŞİ ŞIK OLMADI"

"Ersun Yanal'ın gönderilmesi şık olmadı. Her Fenerbahçeli Ersun Yanal'a teşekkür borçludur. Ersun Yanal tarih yazmıştır." (DHA)

Emre Belözoğlu: Düşmanımız çok!