Kilolu hakeme artık maç yok

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) 2007-2008 sezonu hakem hazırlık kampı ve uluslararası hakem semineri başladı.

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) 2007-2008 sezonu hakem hazırlık kampı ve uluslararası hakem semineri başladı. Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerinde gerçekleştirilen hazırlık kampı ve seminere Turkcell Süper Lig ve A klasman hakemleri katılıyor. Kampın açılışında bir konuşma yapan MHK Başkanı Hilmi Ok, özellikle uluslararası maçlardaki hakem hatalarıyla ilgili FIFA'nın bir talimatname gönderdiğini belirterek, "FIFA el, kol ve dirsek hareketlerine yeni sezonda önem veriyor. Hakem top oynanırken nereye bakacağını ve nerede duracağını çok iyi bilmeli. Kilolu hakemler listemde yer almayacak. Sizin için uygun gördüğüm kilo ve fiziki ölçülere ulaşırsanız görev yaparsınız" dedi. Hilmi Ok, yeni sezonda telsiz, mikrofon ve kulaklık sistemini uygulamayı planladıklarını da sözlerine ekledi.
Kamp çerçevesinde hakemler dün akşam bir antrenman yaptı. Antrenmanda telsiz, mikrofon ve kulaklık sistemi de uygulandı. (Spor Servisi)