Kimdi giden, kimdi kalan...

'Artık demir alma vakti gelmişse zamandan'. Bugün Yahya Kemal'in o ünlü bestesini zoraki de olsa söyleyecek olan takım, Türkiye saatiyle 18.15'de belli olacak.

İSTANBUL - 'Artık demir alma vakti gelmişse zamandan'. Bugün Yahya Kemal'in o ünlü bestesini zoraki de olsa söyleyecek olan takım, Türkiye saatiyle 18.15'de belli olacak. Süper Lig serüvenini daha önceden nihayete erdiren Kocaelispor ve Göztepe'nin yanında yer alacak üçüncü ekip için üç aday var: Bursaspor, Altay ve Elazığspor... Bu takımlardan Bursaspor evinde Gençlerbirliği'ni karşılarken, Altay deplasmanda İstanbulspor önüne çıkacak. Elazığspor da deplasmanda Diyarbakırspor'la karşılaşıyor. Lig tarihinde, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'tan sonra 2. Lig serüvenini hiç tatmamış tek takım olan Bursaspor'un, bu unvanını kaybetmemesi için öncelikle evinde Gençlerbirliği'ni yenip Altay ve Elazığspor'un kaybedeceği puanları beklemesi gerekiyor.
Bursaspor'un kazanması durumunda Altay ve Elazığspor berabere kalsalar bile geriye düşecekler ama bu durumda lige veda edecek olan takım Altay olacak. İzmir temsilcisi Altay ve Doğu temsilcisi Elazığ- spor'un maçlarını galibiyetle bitirmeleri durumunda Bursaspor'un, Başkent temsilcisi karşısında alacağı sonucun pek bir önemi olmayacak. Bursa- spor'un düşmesi, forvet oyuncuları Okan Yılmaz'ın da 'gol kralı' durumunda da yine lig tarihine ilginç bir not düşülecek ve ilk kez düşen takımdan bir gol kralı çıkacak. (Spor Servisi)