Kimi 2005 için umut verdi

Dünya Ticaret Merkezi'ndeki Auto Show'da dün ünlü bir konuk vardı. Formula 1'de sezon başından bu yana yapılan dört yarış sonucunda sürücüler klasmanında birinci sırada yer alan McLaren pilotu Kimi Raikkonen, Mobil 1 SuperSyn motor yağının tanıtımını yaptı.

İSTANBUL - Dünya Ticaret Merkezi'ndeki Auto Show'da dün ünlü bir konuk vardı. Formula 1'de sezon başından bu yana yapılan dört yarış sonucunda sürücüler klasmanında birinci sırada yer alan McLaren pilotu Kimi Raikkonen, Mobil 1 SuperSyn motor yağının tanıtımını yaptı. 2005'te bir ayağı İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanan Formula 1'in farklı ülkelerde yapılmasının kendisi açısından çok güzel olduğunu söyleyen Raikkonen, "Türkiye'ye gelmek güzel olacak. Umarım 2005'te Türkiye'de planlanan yarış yapılır. Ayrıca, bu şekilde Türk pilotlarının da yolu açılmış olur. Yarışlar yapılmaya başlandığı andan itibaren ülkenizde motorsporlarının popülaritesi hızla artar" yorumunu yaptı.
Finli sürücünün basın toplantısını izleyenler arasında, Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ile Galatasaraylı futbolcular Emre Aşık ve Suat Kaya da yer aldı. Kimi Raikkonen'in Formula 1 aracı da Dünya Ticaret Merkezi'nde sergileniyor. (Spor Servisi)