Kimi alıyor, kimi bakıyor

Türkiye Basketbol Ligi'ndeki takımlar yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdürürken, Beşiktaş ve Tekel şu ana kadar transferin en faal kulüpleri olarak dikkat çekiyor.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'ndeki takımlar yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdürürken, Beşiktaş ve Tekel şu ana kadar transferin en faal kulüpleri olarak dikkat çekiyor. Resmi transferin başladığı 1 Temmuz'dan bugüne dek iki İstanbul ekibi, dış transferde yedişer oyuncuya imza attırdı. Ülkerspor, İbrahim Kutluay'ı kadrosuna kata-
rak sezonun flaş transferini gerçekleştirirken, geçen sezonun şampiyonu Efes Pilsen, Granger dışında yabancı oyuncularını değiştirdi. Erman Kunter'in yerine Halil Üner'i antrenörlüğe getiren Galatasaray dört, Fenerbahçe ise iki veya üç yabancı oyuncu alacak. İTÜ, TOFAŞ ve Ankara Büyük Kolej henüz transfer yapmazken, henüz antrenörü bulunmayan İTÜ önce bu sorunu çözmeye çalışıyor. TOFAŞ ise yabancısız kadroyla mücadele edecek. Şu ana kadar yapılan transferler şöyle:
BEŞİKTAŞ: Tomislav Ruziç (Cibona Zagreb), Enver Ekmen (Efes Pilsen) Mustafa Abi (Ülkerspor), Ufuk Sarıca (Darüşşafaka), Hüseyin Demiral (Pınar Karşıyaka), Barış Ermiş (Pertevniyal), Tolga Tekinalp (İsveç)
TEKELSPOR: Gökhan Üçoklar, Murat Yolcu (TED Kolejliler), Ufuk Kaçar (Pınar Karşıyaka), Barış Karasu (Banvit), Esat Şahin (Tokat Zile Belediye), Serhat Ok (Çukurova), Branko Totev (CSKA Sofya)
TÜRK TELEKOM: Murat Göktaş (İTÜ), Nedim Dal (Oyak Renault), Umut Görür (Beşiktaş), Montimang (ABD), Stanescu (Rumen), Perincic (Hırvat)
EFES PİLSEN: Hırvat Nikola Prkacin (Cibona Zagreb), Sırbistan-Karadağlı Goran Nikoliç (Zeleznik), Ermal Kurtoğlu (Lasko), Trajan Langdon (ABD)
FENERBAHÇE: Rasim Başak (Oyak Renault), İsmail Çevik ve Umut Tınay (Beşiktaş)
GALATASARAY: Tufan Ersöz (Beşiktaş), Denktaş Güney (Erdemirspor), Burak Sezgin (Darüşşafaka)
PINAR KARŞIYAKA: İnanç Koç, Nedim Yücel ve Onur Aydın (Beşiktaş)
TUBORG PİLSENER: Hakan Köseoğlu (Pınar Karşıyaka), Volkan Çetintahra (Beşiktaş), Barış Özcan (Oyak Renault)
ÜLKERSPOR: İbrahim Kutluay (Panathinaikos), Petar Dujmovic (Union
Olimpija)
OYAK RENAULT: Serdar Tabay (Galatasaray), Özgür Bıyık (Troy Pilsner)
DARÜŞŞAFAKA: Ersin Görkem (Galatasaray).