Kimi kaydı, Kimi kazandı

Brezilya Grand Prix'si, Formula 1 tarihinin en ilginç yarışlarından birine sahne oldu ve hakemlerin 53 turdan sonra durdurulmasına karar verdiği yarışı McLaren sürücüsü Kimi Raikkonen birinci sırada bitirdi.

SAO PAULO - Brezilya Grand Prix'si, Formula 1 tarihinin en ilginç yarışlarından birine sahne oldu ve hakemlerin 53 turdan sonra durdurulmasına karar verdiği yarışı McLaren sürücüsü Kimi Raikkonen birinci sırada bitirdi. Zaten zemini hayli bozuk olan Interlagos Pisti'nde, hiç sağanak yağış yüzünden pilotlar çok zor anlar yaşadı. Güvenlik aracının denetiminde başlayan yarışta peş peşe kazalar yaşandı ve güvenlik aracı, 53 turun büyük bir kısmında pisti terk edemedi.
Yarışın 54. turuna girilirken, Jordan pilotu Fisichella, lider kimi Raikkonen'in otomobiline arkadan hafiçe dokundu ve onun pistin dışına savrulmasından istifade ederek öne geçti. Ancak ne olduysa bundan sonra oldu. Önce Jaguar pilotu Mark Webber'in aracı pist dışındaki bariyerlere çarparak parçalandı, daha sonra onun lastiğine vuran Renault'dan Fernando Alonso'nun otomobili de savruldu ve bariyerlere bindirerek tanınmaz hale geldi. Hakemler güvenlik gerekçesiyle yarışı hemen durdurdular ve o İspanyol pilot, o sırada üçüncü sırada yer aldığı için puan almayı başardı. Yarışın daha önceki turlarında iddialı isimlerden Michael Schumacher, Brezilyalı taraftarların sevgilisi Rubens Barrichello ve Williams'tan Montoya da yarış dışı kalmışlardı. (Spor Servisi)