'Kimse gündem değiştirmesin'

Bugün iki ezeli rakip kupada kozlarını paylaşırken önceki gün Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir'in 'şampiyonluğumuz engellenmek isteniyor' mealindeki açıklamalarına, dün beklendiği gibi Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören cevap verdi.

İSTANBUL - Bugün iki ezeli rakip kupada kozlarını paylaşırken önceki gün Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir'in 'şampiyonluğumuz engellenmek isteniyor' mealindeki açıklamalarına, dün beklendiği gibi Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören cevap verdi. Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarıyla yediği öğle yemeğinde bir araya gelen Demirören,
İtalya, Yunanistan ve İspanya'da yaşanan olayları örnek göstererek başladığı konuşmasında üzücü şeyler yaşanmaması için yöneticilerin tahriklere kapılmadan, futbolun sadece sahada oynanan oyun olduğunu gösteren açıklamalar yapmak zorunda olduklarını söyledi.
Başkan, şöyle devam etti: "Bizlerin şampiyonluğa olan inancı çarpıtılarak değişik yerlere çekildi. Ben başkan olarak şampiyonluğa inanıyorum. Bu inanç, bu tek yürek olmak 100. yılda bile Beşiktaş'ta yoktu. Bir hafta önce olan sistem, kırmızı kartı defans oyuncusu görmedi diye iyiydi de, basit hakem hatalarından dolayı şimdi mi kötü oldu? Bu oyun sahada oynanıyor, sahada bitiyor. Hakem hatası insanın olduğu yerde olacaktır. Yarın da, sezon sonuna kadar da olacaktır"
Başkan şampiyonluk iddialarını tekrarlayarak "Adil oyun düzeninde de şampiyon olacağız. Kimse gündem değiştirmesin. Çıksın oyununu oynasın. Eğer 'Sistem değişti, Beşiktaş'a döndü' diyorlarsa, bu sistem kime dönüktü ki Beşiktaş'a döndü, önce herkes bu soruyu sorsun" derken Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy ile akrabalığına ilişkin de, "Ulusoy yedi yıldır görevde, ben de öyle. Bu süre içinde Beşiktaş sadece bir kez şampiyon oldu" yorumunda bulundu.
Fener'e çiçekli karşılama
Fenerbahçe yönetiminin son açıklamalarına cevap vermek istemediğini ifade eden Demirören, "Fenerbahçe'nin açıklamasına cevap vermek istemiyorum. 2003-04 sezonunda konuşulunca sorun olmuyor da şimdi mi sorun oluyor? Önce buna cevap vermeliler. Bizi kavganın içine çekemezler. Kavganın içinde olmayacağız. Verilen her cevap lokomotife bir vagon daha eklemek olur" diye konuştu.
Demirören, son olarak rakiplerini bugün, Beşiktaş ve Fenerbahçe forması giyen dört çocukla dostane bir hava içinde ve çiçeklerle karşılayacaklarını anlattı.