'Kimseye bedava bilet vermiyoruz'

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Siyah-Beyazlı tribünlerden bir taraftarın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi ve olayın ardından kulüple ilgili medyada yer alan haberler üzerine açıklama yaptı. Yönetim kurulu imzasıyla...

İSTANBUL - Beşiktaş Yönetim Kurulu, Siyah-Beyazlı tribünlerden bir taraftarın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi ve olayın ardından kulüple ilgili medyada yer alan haberler üzerine açıklama yaptı. Yönetim kurulu imzasıyla, kulübün resmi internet sitesinden yapılan
açıklamada, söz konusu olayın, herkesin sporun tanımını yeniden ve çok ciddi anlamda gözden geçirmesi gerektiğini gözler önüne serdiği, olayın sadece kulüplerinin sorunu olmadığı belirtildi. Siyah-Beyazlılar, özellikle konuyla ilgili medyaya yansıyan haberlere tepki gösterdi. Kulübün açıklamasında, "Medyada konuya ilişkin haberlerin, kulübümüze yönelik çeşitli iddialarla birlikte kamuoyuna sunulmasını, 104 yıllık şanlı bir büyük kulübe yapılan haksızlık ve saygısızlık olarak nitelendiriyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, gazetelerdeki iddialara şu şekilde yanıt verildi: "Polis araştırmalarında edinilen bilgilerden, olayın tamamen tarafların kendi aralarındaki uzun süreli husumetten ve kişisel nedenlerden kaynaklandığı öğrenildikten sonra bu açıklamaya karar verilmiştir. Durum böyle iken medyanın senaryo mahsulü yorumlar ve yanlış argümanlarla olayı adli bir vakadan çıkarıp, tehlikeli boyutlara taşımaya çalışması esefle ve ibretle izlenmektedir. Herhangi bir dayanağı olmayan, tamamen hayal mahsulü 'bedava bilet' ve 'Pankart kavgası' gibi komplo teorilerinin manşetlere taşınması bize göre ayrıca bir gazetecilik skandalıdır." Kulüp, iddiaların aksine, sponsorlar dışında kimseye ücretsiz bilet vermediğini açıkladı.
Nobre tekrar takımla
Siyah-Beyazlılarda kadro dışı bırakılan ve affedilmesinin ardından bir süredir takımdan ayrı çalışan Marcio Nobre de akşam antrenmanına katıldı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Brezilyalı golcünün takımdan uzak kaldığı dönemlerin, hem kendisine, hem takıma zararlı olduğunu söyleyerek, "Nobre, yaptığımız görüşmede pişman ve üzgün olduğunu söyledi" dedi. (Spor Servisi)