'Kimseyle yarış içinde değilim'

'Kimseyle yarış içinde değilim'
'Kimseyle yarış içinde değilim'
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, kendisinden önceki teknik direktörler Ersun Yanal ve Aykut Kocaman ile kıyaslanmasını değerlendirdi.

İSTANBUL - İsmail Kartal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1-0 kazandıkları Mersin İdmanyurdu karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, Mersin İdmanyurdu'nun Galatasaray 'a karşı yaptığı lig maçını defalarca izleyerek rakiplerine karşı iyi bir hazırlık yaptıklarını anlattı.

Çok iyi oynadıkları için rakibin kendilerine karşı üretken olamadığını kaydeden Kartal, "Taktiksel anlamda nasıl oynamamız gerektiğinin çalışmalarını yaptık. Oyunun başından sonuna kadar oyuncularım verdiğim taktiği ve görevlerini fazlasıyla yerine getirdiler. Ofansif ve defansif anlamda çok çok iyi oynadığımız için, rakip bize karşı fazla üretken olamadı. Belki de son zamanların en coşkulu, en istekli, en hırslı ve inançlı futbolunu oynadık. Onları tebrik ediyorum. Üç puan taraftara armağan olsun" diye konuştu.

Kulüp yöneticilerinin gündeme getirdiği, geçen sezona yönelik istatistiklerle ilgili Kartal, "Ersun hoca, Aykut hoca... Ben kimseyle yarış içinde değilim. Aykut hoca arkadaşımdır, beraber çalıştık, başarılara imza attık. Ersun hocayla da beraber çalıştık, başarılara imza attık. Sonuçta ben Fenerbahçe'nin başarılı olması için, Türk futboluna katkı sağlayabilmek için çaba sarf ediyorum, sahada kalmak istiyorum. Kimseyle yarış içerisinde değilim. Aklımın yettiğince ben ve ekibim, bu sene şampiyon olabilmek için çok çalışıyoruz. Bu istatistiklerle, yaptığımız çalışma ve özverinin karşılığında bir şeyleri görünce, ben ve ekibim mutlu oluyoruz" şeklinde konuştu.

Takımının yaş ortalamasının yüksek olduğu yönündeki eleştirilerle ilgili Kartal, "Löw benim yakın dostumdur, her zaman görüşüyorum. Alman futbolunu takip ediyorsanız, bazı önemli isimler hala toparlayamadı. Kuyt ve Emenike dünya kupasından geldiler. Sezon başı da bazı sorunlar vardı takımda biliyorsunuz. Belki yeterince tam anlamıyla da çalışamadık. Buna rağmen oyuncularım ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

Kafasındaki oyun planını zaman zaman sahaya yansıtabildiklerini kaydeden Fenerbahçe Teknik Direktörü Kartal, "Hayal ettiğim, oynatmak istediğim futbol, biraz zamanla, çalışmayla ve öz güvenle alakalı bir şey" ifadelerini kullandı.

Kartal, penaltı pozisyonunda oyuncuları arasında yaşanan diyalogla ilgili olarak ise "Bu takımın penaltıcısı, kaptanı Emre Belözoğlu'dur. İkinci penaltıcı Kuyt'tır. Bu penaltıyı Diego attıysa, Emre Belözoğlu izin verdiği için atmıştır. Diego da penaltıyı kullandı" değerlendirmesinde bulundu. (AA)