Kırkpınar ağalığı için 522 bin TL

Kırkpınar ağalığı için 522 bin TL
Kırkpınar ağalığı için 522 bin TL
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2015 yılında organize edilecek 654. Tarihi Kırkpınar Güreşleri için yapılan ağalık koç artırma ihalesini 522 bin TL'ye eski ağalardan Seyfettin Selim'de kaldı.

EDİRNE - Sarayiçi'nde yapılan yağlı güreşlerin son gününde başpehlivanlık yarı final güreşleri sırasında yapılan ağalık ihalesine Süleyman Mecek, Seyfettin Selim ve Mustafa Taştürk katıldı.

İhaleyi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 222 bin TL teklif ile açtı. Bu yılın ağası Süleyman Mecek, ilk artırmayı 350 bin TL ile yaparken, 2. turda yarıştan çekildi. İlk turda 400 bin TL veren Mustafa Taştürk da 2. turda çekildi.

Eski ağalardan Seyfettin Selim, ilk turda 454 bin TL verirken, 2. turda Ağa Süleyman Mecek'in çekilmesinin ardından Mustafa Taştürk ise 460 bin TL verdi. Seyfettin Selim, ikinci turda ' Trabzon 'un plakası 461 olsun' derken, 3. tura geçildi.

Mustafa Taştürk, 3. turdan sonra çekildi. Seyfettin Selim'in 461 bin TL teklifine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, '500 olsun' teklifinde bulundu. Seyfettin Selim ise 'Edirne'nin plakası olsun, 522 bin TL olsun' diyerek ağalığı aldı. (CİHAN)


  ETİKETLER:

  TRABZON

  ,

  Belediye

  ,

  Final

  ,

  edirne