'Kırmızı Şeytan'ın bacağını kıramadılar

İngiltere Premier Ligi'nde lider Manchester United zorlu Liverpool deplasmanından 1-0'lık galibiyetle dönerek hem şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etti hem de rakibine 30 maç sonra Anfield Road'daki ilk yenilgisini tattırdı.

LIVERPOOL - İngiltere Premier Ligi'nde lider Manchester United zorlu Liverpool deplasmanından 1-0'lık galibiyetle dönerek hem şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etti hem de rakibine 30 maç sonra Anfield Road'daki ilk yenilgisini tattırdı. Karşılaşmanın son dakikasında Ronaldo'nun soldan kullandığı serbest vuruşta ceza sahası içinde oluşan karambolde O'Shea topu ağlara yollayarak takımına galibiyeti getirdi.
Bu aynı zamanda, Liverpool'un Anfield Road'da dokuz maç sonra yediği ilk goldü. Manchester ekibi ise güçlü rakibi karşısında üstünlüğünü sürdürdü. 'Kırmızı Şeytanlar', 4 Kasım 2001'de 3-1 yenildikleri maçtan bu yana Anfield Road'daki lig maçlarında rakibine boyun eğmiyor. Diğer sonuçlar: Arsenal-Reading: 2-1, Fulham-Aston Villa: 0-0, Manchester City-Wigan: 0-1, Newcastle-Middlesbrough: 0-0, Sheffield United-Everton: 1-1, Watford-Charlton: 2-2. (Spor Servisi)