Kısa kısa...

Kayserispor yönetimi, bugünkü Ankaraspor maçının bilet fiyatlarında indirime gitti. Asbaşkan Şaban Miraboğlu, tribünlerin tamamen dolması için bilet fiyatlarını indirdiklerini söylerken...

1 YTL'ye maç
Kayserispor yönetimi, bugünkü Ankaraspor maçının bilet fiyatlarında indirime gitti. Asbaşkan Şaban Miraboğlu, tribünlerin tamamen dolması için bilet fiyatlarını indirdiklerini söylerken "5 YTL olan kale arkası biletleri 1 YTL'den, 10 YTL olan açık tribün biletleri 5 YTL'den, 50 YTL olan kapalı tribün biletleri de 30 YTL'den satışa çıktı. Fiyatları indirdik, taraftarlarımızı maça bekliyoruz" dedi.

Kıbrıs'ta özerkliğe ret
KKTC temsilcilerinin FIFA'ya yönelttiği özerk federasyon talebi reddedilince, Kıbrıs Futbol Federasyonu Başkanı Costakis Koutsokoumnis karardan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. Perşembe günü İsviçre'nin Zürih kentinde bir araya gelen yetkililer, UEFA ve FIFA nezdinde gerçekleştirdikleri görüşmelerde taleplerini dile getirmiş, çıkan karar sonucunda Kıbrıs futbolundaki tek yetkinin Kıbrıs Futbol Federasyonu'na ait olduğu ve 1950'lerde ligden çekilen Türk takımlarının (ör. Çetinkaya) istedikleri takdirde yeniden lige dahil olabileceği deklare edilmişti. Tarafların 27 Ekim'de tekrar bir araya gelmeleri bekleniyor.

Aslan üzgün döndü
UEFA Kupası birinci tur ilk maçında FC Sion'a 3-2 yenilen Galatasaray Türkiye'ye döndü. Sarı-Kırmızılı futbolcuların üzgün olduğu gözlenirken, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Kaliteli bir kadromuz var. Sonuç ne olursa olsun, 4 Ekim'de İstanbul'da seyircimizin önünde, gruplara kalacak sonucu elde edeceğiz" diye konuştu. Sion maçında sakatlanan Nonda'nın durumunun önemli olmadığı, kaburgalarında kırık bulunan Servet'in ise 1-2 gün dinlendirileceği açıklandı. Menüsküsündeki yırtık nedeniyle artroskopi operasyonu geçiren Okan ise üç hafta sahalardan uzak kalacak.

Halterde yine hüsran
Tayland'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda bayanlar 58 kilo B grubunda yer alan Seda İnce ve Aylin Daşdelen kürsüye çıkamadı. 2004 Atina Olimpiyatları'nda dördüncü olma başarısı gösteren Daşdelen, Tayland'da koparmada 80, silkmede 113 kilo kaldırdı. İnce ise koparmada 85, silkmede 105 kilo kaldırdı. Erkekler 77 kiloda ise Reyhan Arabacıoğlu koparmada 33'üncü, silkmede 28'inci ve toplamda 31'inci olabildi. Şampiyonada bugün erkekler 85 kiloda Erdal Sunar ve İzzet İnce podyuma çıkacak.