Kiteboard'da iki Türk turladı

Jim Beam Kiteboard Dünya Kupası Yarışları'nın ikinci ayak elemeleri İstanbul'da sürerken, Türk sporcular Ogan Tüzel ve Ogeday Özel, elemeleri geçerek üst tura yükselme başarısını gösterdi.

İSTANBUL - Jim Beam Kiteboard Dünya Kupası Yarışları'nın ikinci ayak elemeleri İstanbul'da sürerken, Türk sporcular Ogan Tüzel ve Ogeday Özel, elemeleri geçerek üst tura yükselme başarısını gösterdi.
Kilyos Gümüşdere Plajı'nda gerçekleştirilen yarışlarda Türkiye'yi temsil eden Tüzel ve Özel, eleme turunu geçerek çeyrek final yarışlarında mücadele etmeye hak kazandılar. 22 ülkeden 42 sporcunun mücadele ettiği Dünya Kupası, bugün yapılacak yarışlarla tamamlanacak eleme turlarının ardından, 18 Temmuz Cuma günü çeyrek final, 19 Temmuz Cumartesi günü yarı final ve 20 Temmuz Pazar günü de final yarışlarıyla son bulacak. İlk ayağı Fransa'da düzenlenen Kiteboard Dünya Kupası Yarışları'nın üçüncü ayağı Güney Afrika, dördüncü ayağı Yeni Kaledonya, beşinci ve son ayağı da Brezilya'da yapılacak.
Rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan kiteboard, windsurfü andırıyor, ancak yelken yerine 'kite' adı verilen uçurtma ile paraşüt arası bir ekipman kullanılarak yapılıyor. Final yarışları sonucunda bayan ve erkek kategorilerinde dereceye girenler 10 bin dolarlık bir ödülü paylaşacak. (Spor Servisi)