Kızıl yeniden aday oldu

Kızıl yeniden aday oldu
Kızıl yeniden aday oldu
Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, 26 Ocak'ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda yeniden aday olacağını açıkladı.

İbrahim Kızıl, yaptığı yazılı açıklamada başkanlığa yeniden aday olacağını ifade etti. Kızıl, yeni yönetim kurulunda kentin ve takımın menfaatleri için kan değişikliğine gidileceğini kaydettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Sergen istifa ediyor' iddiası


"Kamuoyunun da bildiği gibi, yaklaşık iki aydır Gaziantepspor Kulübü’nün menfaatleri doğrultusunda yeni bir oluşum için yapılan çalışmalara, Gaziantepspor ve şehrimizin menfaatleri doğrultusunda sonuna kadar kapıları açık tutarak destek verdik. Yaşanan bu süreçte, daha önce aldığımız kongre kararının istemimiz dışında iptal edilmesi ile birlikte yeni kongre kararı almış bulunmaktayız. Mevcut Yönetim Kurulu olarak destek verdiğimiz bu süreçte, yaşanan bu sürecin uzaması, bağımsız denetleme kurulunun raporlarının gecikmesi, transfer sezonunun kısıtlı olması ile beraber, takımımızın Sergen Yalçın’ın göreve geldikten sonraki başarılı çıkışına Gaziantepspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda zarar gelmemesi için, gerekli transfer çalışmalarına başlayacağımızın ve mevcut Yönetim Kurulu’nda kan değişikliğine gidilerek, şehrimizi ve camiamızı kucaklayacak bir yönetim anlayışı ile kulübün menfaatleri doğrultusunda yapılacak olağan üstü genel kurulda tekrar aday olacağımın bilinmesini isterim."  

 KONGRE 26 OCAK'TA

Sezona iyi başlayamayan ve Sergen Yalçın'ın takımın başına getirilmesiyle aldığı başarılı sonuçlar ile dikkat çeken Gaziantepspor yönetim kurulu kan değişikliğine duyulan ihtiyaçtan dolayı kongreye gidilmesini kararlaştırdı. 12 Ocak 2014 tarihinde yapılması planlanan kongrenin bazı teknik aksaklıklar nedeniyle iptal edildiği duyuruldu. Bir kez daha toplanan yönetim kurulu üyeleri, kongre tarihinin 26 Ocak'ta olmasını kararlaştırdı. Yeni kongre tarihiyle ilgili Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Gaziantepspor Kulübü Derneği'nin 2013 yılı Mali Genel Kurul Toplantısı ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 26 Ocak 2014 Pazar günü saat 11:00'da Nesimi Mahallesi Gaziantep Caddesi No:160 Dedeman Hotel Şehitkamil Gaziantep adresinde yapılması, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 02 Şubat 2014 Pazar günü saat 11:00'da aynı adreste çoğunluğa bakılmaksızın yapılacaktır." (DHA)