Kızılyıldız'ın yanıtı bekleniyor

Kızılyıldız'ın yanıtı bekleniyor
Kızılyıldız'ın yanıtı bekleniyor
Galatasaray Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal, İstanbul'da bir Sırp taraftarın öldürülmesinin ardından gerginleşen ortamda, Kızılyıldız ile yapacakları maça yönetim kurulu olarak gitmek istediklerini açıkladı.

İSTANBUL - Basketbol THY Avrupa Ligi ilk tur D Grubu'nda Galatasaray Liv Hospital'ın Kızılyıldız Telekom ile İstanbul'da oynadığı maç öncesi, Abdi İpekçi Spor Salonu yakınında Sırp taraftar Marko Ivkovic öldürülmesiyle başlayan gerginlik, sarı-kırmızılı ekibin Top 16 turunda yine Sırbistan temsilcisiyle birlikte E Grubu'nda yer almasıyla alevlendi. Yönetici Mehmet Can Topsakal, nasıl bir yol izlediklerini anlattı.   

Galatasaray Liv Hospital'ın 16 Ocak Cuma günü Sırbistan ekibiyle deplasmanda karşılaşacak olmasının ve öncesindeki gerginliğin kendilerini ön çalışma yapmak durumunda bıraktığını aktaran Topsakal, başantrenörleri Ergin Ataman için Sırbistan'a giriş yasağı konulduğu iddiaları için, "Şu anda Belgrad'daki konsolosluğumuzun yaptığı görüşmeler var. Dışişleri Bakanlığımızla yazışıyoruz. Onlar da Sırbistan Dışişleri Bakanlığı ile yazışıyorlar. Şu anda kesinleşmiş bir şey yok" dedi.

Kısa süre içinde yönetim olarak kendi aralarında bir toplantı yapmak istediklerini aktaran Topsakal, şunları söyledi:
"Belgrad'dan kesin bir karar gelmediği için bu toplantıyı yarın da gerçekleştirebiliriz. Bizim amacımız maçı Belgrad'da oynamak. Günübirlik özel bir uçak da ayarladık. Kızılyıldız Telekom maçı için başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz olarak takımımızla birlikte gidip, orada bulunmak istiyoruz. Tabi bunun için bize gelecek yanıt önemli. Kızılyıldız Kulübü'ne konuyla ilgili resmi bir yazı yazdık ve yanıt bekliyoruz. Olumlu cevap gelirse, günübirlik gidip geleceğiz."

"7 KORUMA POLİSİ EŞLİK EDECEK"

Mehmet Can Topsakal, Galatasaray Liv Hospital'ın Belgrad seyahati için Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüştüklerini ve koruma polisi taleplerinin olumlu karşılandığını kaydetti.

Kendileri için en önemli konunun güvenlik garantisi olduğunu ve Sırbistan yetkililerinden de bu yanıtı beklediklerini vurgulayan Topsakal, "Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüştük. Belgrad seyahatimizde bize koruma sağlamaları için 7 polis verecekler. Bu arkadaşlarımız, bizimle beraber aynı uçakta Sırbistan'a gidip gelecekler ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için görev yapacaklar" şeklinde konuştu. (AA)