Kleiza'dan Obradovic'e övgü

Kleiza'dan Obradovic'e övgü
Kleiza'dan Obradovic'e övgü
Fenerbahçe Ülker oyuncusu Linas Kleiza, başantrenör Obradovic'in, her oyuncuya ciddi sorumluluk yükleyen bir antrenör olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Linas Kleiza, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin 134. sayısında yer alan röportajında, Zeljko Obradovic'in çok önemli hedefleri olan bir antrenör olduğunu belirterek, "Obradovic her zaman kazanmak isteyen, kazanmak için gece gündüz çalışan ve başarı için her anının kıymetini bilen bir isim. Her oyuncuya ciddi sorumluluk yüklüyor. Obradovic'in olduğu yerde verilen görevden asla kaçılmaz" ifadelerini kullandı.

NBA'de de forma giyen Litvanyalı oyuncu, "En iyi oyuncular, en iyi antrenörler, en iyi koşullar. Yani en iyilerin olduğu bir ortam. O yüzden NBA her basketbolcu için küçük yaşlarda bile hayal edilen bir noktadır ya da bir seviyedir" değerlendirmesinde bulundu.

Kleiza, basketbolun sevdiği bir meslek olduğunu kaydederek, "Basketbol benim tercih ettiğim ve halen de sürdürmekte olduğum bir spor. Benim işim basketbol oynamak, oynadığım basketbolla da takımıma katkı sağlamak" şeklinde görüş belirtti. (AA)