Klopp: Ben salak değilim

Klopp: Ben salak değilim
Klopp: Ben salak değilim
Liverpool ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Jurgen Klopp, imza töreninde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Jurgen Klopp'un açıklamalarından satır başları şöyle:
"Liverpool'da olmak büyük bir onur. Dünyanın en iyi kulüplerinden birisine geldim. Takımıma yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. Liverpool'da insanlar futbol için yaşıyor. O yüzden Liverpool normal bir kulüp değil, özel bir kulüp.

Premier Lig , dünyanın en zorlu liglerinden biri. Yalnızca 1 takım şampiyon olabiliyor, ancak 5-6 takım bu şansı sonuna kadar zorluyor. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Aslında Premier Lig'i kimin kazandığı da önemli değil. Önemli olan bizim sahada oynadığımız futbolla insanlara güven vermemiz. Bizden şüphe duyanları, inandırmamız gerekiyor.

Transfer için tartışmam. Bu benim için problem olmaz. Gereken şeyler konuşulur. Ben salak değilm. İyi oyuncular hakkında konuşmak isteriz. Tabi ki mükemmel bir takım olmak için oyuncular gerekiyor. Önümüzde hayli zaman var."

"BEN NORMALİM"

Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nun, kendisini 'Ben özel biriyim' diyerek tanımlaması sorulan Klopp, "Ben kendimi tanımlamak istemem. Ama şunu söyleyebilirim; ben normalim. Borussia Dortmund'da başarılı 7 yıl geçirdim. Şimdi buradayım. Tadını çıkarmak istiyorum. İngiliz basını hakkında çok şey duydum. Top sizde, bana yalancıları gösterin.

"Futbol geçiş oyunudur. 4 ayda bir şeyleri değiştiremezsiniz. Ama zamanla göreceksiniz ki, oyunumuz değişecek. Eğer sabırlı olup gereken hazırlıkları yaparsanız, Liverpool gibi özel bir kulüp başarılı olabilir. 4 yıl içerisinde bu kulüpte kalırsam, 1 şampiyonluk kazanabiliriz...

Kendimi, tarihteki dahi menajerlerle kıyaslamam. Sizin benim için böyle düşünmeniz güzel. Ancak bu kıyas benim işim değil. Birçok menajer burada oturup, yine burada efsane olmak isterim gibi açıklamalar yapmıştır. Biz şimdiki zaman için çalışmak zorundayız."