Klopp'a 'küfür' incelemesi

Klopp'a 'küfür' incelemesi
Klopp'a 'küfür' incelemesi
Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp hakkında Alman Futbol Federasyonu'nca (DFB) inceleme başlatıldı.

BERLİN - Hafta sonu oynanan ve Borussia Dortmund'un sahasında Borussia Mönchengladbach'a 2-1 mağlup olduğu karşılaşma sırasında Jürgen Klopp'un hakem Deniz Aytekin tarafından tribüne gönderilmesi DFB Kontrol Komisyonu tarafından ela alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda Klopp hakkında inceleme başlatılması kararlaştırıldı.

DFB Kontrol Komisyonu Başkanı Anton Nachreiner, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, hakem raporunun kendilerine ulaşmasının ardından kulübün görüşüne başvuracaklarını ifade ederek, Klopp'un birçok kez benzer cezalar almasının Spor Mahkemesi'nin kararını etkileyebileceğini belirtti.

Karşılaşmanın hakemi Aytekin'in raporunda, Klopp'un birçok kez küfrettiğinin yazdığı ifade edildi.

Dortmund Kulübü CEO'su Hans Joachim Watze, teknik direktörünü savunarak, "Klopp'u bu olayda yüzde 100 korumam lazım. Klopp kimseye hakaret etmedi ve kötü bir şey yapmadı. Ben saha kenarında duygusuz bir şekilde oturan bir teknik direktör istemiyorum. Klopp'un yaptığını diğer 17 teknik direktör de yapıyor" dedi.

Klopp, Bundesliga'da Dortmund takımının teknik direktörü olarak üç, Mainz 05'i çalıştırırken de bir kez hakemler tarafından tribüne gönderilmiş ve toplam 48 bin euro para cezasına çarptırılmıştı. (AA)