Kobe Bryant aşka gelince...

Son üç yılın şampiyonu Lakers, zor anlar yaşadığı play-off birinci turunda deplasmanda Minnesota Timberwolves'ı 120-90 yenerek, 3-2 öne geçti.

MINNEAPOLIS - Son üç yılın şampiyonu Lakers, zor anlar yaşadığı play-off birinci turunda deplasmanda Minnesota Timberwolves'ı 120-90 yenerek, 3-2 öne geçti. Lakers'ın yıldızı Bryant 32, O'Neal da 27 sayı üretti. Galibiyette anahtar rol oynayanlardan biri de, 5/7 üçlük atan ve maçı 24 sayıyla tamamlayan oyun kurucu Derek Fisher'di. Seriye ev sahipliği avantajıyla başlayan ve 2-1 öne geçtikten sonra Los Angeles'taki dördüncü maçta Lakers'ı çok zorlayan Minnesota'nın artık turu geçebilmesi için kalan iki maçı da kazanması gerekiyor. Timberwolves'da Garnett, 25 sayı, 16 ribauntla oynadı ama arkadaşlarından destek göremedi.
Batı'daki diğer maçta, normal sezonun en başarılı takımı olan San Antonio Spurs, evinde Phoenix Suns'ı 94-82 yenerek, seride 3-2 öne geçti. Yedek oyuncu Malik Rose, 27 sayı 13 ribauntla Spurs'ün en iyisiydi. Diğer maçta New Jersey Nets, Milwauke Bucks'ı 89-82 yenerek, seride 3-2 öne geçti. Indiana Pacers da uzatmaya giden maçta Boston Celtics'i evinde 93-88 yendi. Buna karşın Boston, seride 3-2 önde bulunuyor.
En iyi yedek Bobby Jackson
Sezonun 'En İyi Altıncı Adamı' ödülünü, Sacramento'dan Bobby Jackson aldı. Bu sezon 15.2 sayı ortalaması tutturan Jackson, takımın as oyun kurucusu Bibby'nin sakatlığı nedeniyle 26 maçta ilk beşte yer almış, bu sürede istikrarlı çizgisiyle Bibby'yi aratmamıştı. (Spor Servisi)