Kobe Bryant'ı solladı

Kobe Bryant'ı solladı
Kobe Bryant'ı solladı
Miami Heat'in All-Star oyuncusu LeBron James, Bulls'tan Rose ve Lakers'tan Bryant'ı geçerek, 2012-2013 sezonu forma satışlarında zirvede yer aldı.

ANKARA (AA) - Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) internet sitesinde yar alan açıklamaya göre, son iki yılın şampiyonu Miami Heat'in 4 kez normal sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçilen forveti LeBron James, Chicago Bulls'tan Derrick Rose, Los Angeles Lakers'tan Kobe Bryant, Oklahoma City Thunder'dan Kevin Durant ve takım arkadaşı Dwyane Wade'in önünde dünya çapında geçen sezon forması en çok satılan basketbolcu oldu.

New York Knicks'in geçen sezonu sayı kralı tamamlayan oyuncusu Carmelo Anthony'nin, altıncı basamakta bulunduğu listede, Anthony'i, Dwight Howard, Deron Williams, Blake Griffin ve Rajon Rondo takip etti.

James, ABD satışlarında da zirveyi kimseye bırakmadı. ABD'de forması en fazla satılan NBA oyuncusu listesinin geriye kalan isimleri ise Rose, Bryant, Durant, Anthony, Wade, Howard, Williams, Griffin ve Rondo oldu.

Dünyada forması en fazla satılan basketbolcu olmanın kendisi için büyük anlam ifade ettiğini belirten James, "Başta çocuklar olmak üzere birçok kişi tarafından hayranlık duyulan biri olduğunu bilmek, her şeyden daha anlamlı. Birinin formasını giymek, aslında o kişiye inanmak gibi bir şey. O kişinin doğa üstü şeyler yapabileceğine inanmak gibi. Bundan dolayı gerçekten müteşekkirim" diye konuştu.

Geçen sezon NBA'de en fazla forması satılan oyuncular şöyle:
1. LeBron James (Miami Heat)
2. Derrick Rose (Chicago Bulls)
3. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers)
4. Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
5. Dwyane Wade (Miami Heat)
6. Carmelo Anthony (New York Knicks)
7. Dwight Howard (Los Angeles Lakers)
8. Deron Williams (Brooklyn Nets)
9. Blake Griffin (Los Angeles Clippers)
10. Rajon Rondo (Boston Celtics)
11. Steve Nash (Los Angeles Lakers)
12. Chris Paul (Los Angeles Clippers)
13. Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder)
14. Kevin Garnett (Boston Celtics)
15. Joe Johnson (Brooklyn Nets)