Kobe Bryant'tan iddialara yanıt

Kobe Bryant'tan iddialara yanıt
Kobe Bryant'tan iddialara yanıt
Los Angeles Lakers'ın sakatlığı yüzünden 2013'ün aralık ayından bu yana parkelerden uzak kalan yıldız oyuncusu Kobe Bryant, hakkında çıkan haberlerin kendisini kamçıladığını söyledi.

ANKARA - 2013'ün nisan ayında sol aşil tendonundan yaşadığı sakatlıktan 8 ay sonra parkelere dönen ancak 6 maç forma giydikten sonra 18 Aralık'ta sol dizindeki tibial kemiğinde çatlak tespit edilen ve 2013-2014 sezonunu kapatan Kobe Bryant, medya günü kapsamında basın mensuplarının karşısına çıktı.

Kariyerindeki 19. sezonuna hazırlanan 36 yaşındaki basketbolcu, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, peş peşe yaşadığı sağlık sorunlarının kendisini çok zorladığını belirterek, "Yalan söylemeyeceğim. Böyle bir süreç yaşadığınızda aklınızdan birçok şey geçiyor. Gün gün ufak adımlarla ilerleyerek çalışmaya devam ettim ama sonuç olarak kendimi oldukça iyi hissediyorum" diye konuştu.

16 kez all-star seçilen yıldız basketbolcu, "Eskisi gibi oynayıp oynayamayacağımı görmeye çalışacağım. Hakkımda söylenen her kelime ve oyunumla ilgili şüphe, beni daha da besliyor" dedi. Başkalarının gözden çıkardığı veya unutulmuş çok sayıda oyuncuya sahip olmalarını lehlerine çevirmeye çalışacaklarını söyleyen Bryant, sahada kaldığı sürenin azalmasından endişe edip etmediği konusunda, "Yaşlanıyorsan, yapamayacağın bazı şeyler olduğunu kabul etmek zorundasın. Sürelerimin azalmasını, büyük bir mesele olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

Lakers'ın yeni başantrenörü Byron Scott ise 'Kara Mamba' lakaplı basketbolcunun normal sezondaki 82 maçta da oynamasını beklediğini dile getirerek, "Hala maç başına 23-24 sayı atabilecek bir oyuncu. En büyük amacımız, sağlıklı kaldığından emin olmak ve 82 karşılaşmada da oynayabilmesi için dakikalarını olabildiğince aşağı çekmek" değerlendirmesini yaptı.

Bryant'ın 8 ay süren aşil tendonu sakatlığından sonra yalnızca 6 karşılaşmaya çıktığı 2013-2014 sezonu, 18 yıllık kariyerinde en az maç oynadığı sezon olarak kayıtlara geçmişti. All-star gardın bundan önce en az maçta forma giydiği yıl, 50 karşılaşmayla 1998-1999 sezonuydu.

Kariyeri boyunca maç başına 25,5 sayı, 5,3 ribaunt ve 4,8 asist üreten Bryant, geçen sezon sahaya çıktığı 6 karşılaşmada, 13,8 sayı, 6,3 asist ve 4,3 ribaunt ortalamalarını tutturmuştu. (AA)