Kocaman devri sona erdi

Süper Lig'de ilk sekiz hafta sonunda üç puan toplayabilen ve galibiyetsiz son sıraya demir atan Ankaraspor'da teknik direktör Aykut Kocaman görevinden istifa etti. Yaklaşık 15 aydır başkent ekibini çalıştıran Kocaman...

ANKARA - Süper Lig'de ilk sekiz hafta sonunda üç puan toplayabilen ve galibiyetsiz son sıraya demir atan Ankaraspor'da teknik direktör Aykut Kocaman görevinden istifa etti. Yaklaşık 15 aydır başkent ekibini çalıştıran Kocaman, "Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu, bu sorumluluk da bana ait" dedi.
Görevde olduğu süreçte kulüpte önemli çalışmalar yaptıklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Çok köklü değişiklikler yapmaya çalıştık. Bunların bir kısmı başarılı, bir kısmı da başarısız oldu. Ama iyi işlerin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Takımı büyük ölçüde değiştirdik. Geçen sezon iyi bir oyun kurgusu, güçlü bir takım görüntüsü vardı. Kulüp yapısı da ciddi bir şekilde değişti. Güzel bir stat ve kamp yeri var, göçebe takım pozisyonundan, oturmuş takım pozisyonuna geldik" diye konuştu.
Sezona başlarken de bütün bu etkenlerin verdiği hazla ve coşkuyla beklentilerin biraz arttığını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti: "Kamp dönemi de bu beklentilere cevap verir şekildeydi. Ancak lig maçlarıyla birlikte tam tersi bir görüntü sergiledik. İlk maçta alınan yenilgiyle birlikte de ruhsal bir çöküntü içine girdik. 4. haftadan itibaren ciddi transferler yaptık. Ruhsal çöküntüyü aşmamıza rağmen sonuçlara pek yansıtamadık. 8. hafta itibarıyla sıkıntılı bir periyot vardı. Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu ve bu sorumluluk bana ait."
Aykut Kocaman, şu andaki kadro yapısı itibarıyla da Ankaraspor'un böyle bir değişime, kan değişikliğine ihtiyacı olduğuna işaret etti. Kocaman, teknik direktörlüğe uzun bir süre devam etmek amacında olmadığını, ancak şartların neyi göstereceğini bilmediğini de sözlerine ekledi. (Spor Servisi)