Kocaman: Gelişmeleri takip edeceğim

Kocaman: Gelişmeleri takip edeceğim
Kocaman: Gelişmeleri takip edeceğim
Aykut Kocaman ve Rıdvan Dilmen, tatil yaptıkları Bodrum'da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe eski teknik direktörü Aykut Kocaman ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in, Sözcü'de yer alan röportajı şöyle:

Hocam tatil nasıl geçiyor?
İyi çok iyi geçiyor. Hiç dinlenmediğim kadar dinleniyorum. Kendime aileme zaman ayırıyorum.

'Kocaman' değişim


Tatil iyi geldi o zaman?
Çok. 30 yıllık futbol hayatımda Temmuz ayında hiç evde olmamıştım. Hatta tatil de yapmamıştım. Çocuklarımla doyasıya geçirdiğim en güzel yaz bu yaz oldu benim için.

Bu yıl çalışma planı var mı?
Açıkcası bu yıl dinlenmeyi düşünüyorum. Olaylara biraz dışarıdan bakmak istiyorum. Senelerce hep çalıştım. İnsan çalışırken kendi isine odaklanıyor ve çevresinde olan biteni iyi gözlemleyemiyor. Ben bu yıl olaylara odaklanmak gelişmeleri takip etmek istiyorum. Sadece Türkiye ’deki değil tüm dünyadaki spor adına olan olayları iyi incelemek takip etmek istiyorum.

Bu yıl kendinize zaman ayıracaksınız o zaman?
Hem kendime, hem aileme hem de işime zaman ayıracağım. Zaten Temmuz ayının ortasına geldik. Ağustos’un 15′inden sonra hareket başlıyor. Açıkcası ben şu an Bodrum’dan ayrılmayı pek düşünmüyorum.

Milli takım antrenörlüğü için adınız geçiyor?
Benim haberim yok.

Kocaman istedi, Yanal aldı


AZİZ YILDIRIM CEKETİNİ KOYSA KAZANIR

Rıdvan Dilmen, Yalıkavak’ta ünlü iş adamı Mübariz Mansimov’un Palmarina’sında bir restoran açtı. İstanbul ve Ankara ’da da bilinen markalarından Cook Shop’un Bodrum şubesi.

Hayırlı olsun
Teşekkürler. Hiç aklımda olmayan bir şeydi. Dostlarla sohbet ederken ortaya çıktı. Mübariz beyle konuştuk sonrasında da açtık.

İsler nasıl?
Maşallah umduğumuzdan çok daha iyi… İnsanlar çok memnunlar.

Devamı gelir mi?
Yok. Başka bir yerde şimdilik açmayı düşünmüyorum… Ticaret bana göre değil… Ben futbol adamıyım… Futboldan konuşmak futbol için çalışmak benim için çok önemli…”

Fenerbahçe zor günlerden geçiyor?
Öyle ama Fenerbahçe bu günleri atlatacak kadar güçlü ve birbirine bağlı bir takım.

Önümüzde bir seçim süreci var?
Var evet. Ben Aziz Yıldırım’ın kazanacağını düşünüyorum.

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
Çünkü Fenerbahçenin ne kadar vefalı bir takım olduğunu biliyorum. Ve Aziz Yıldırım’ın nasıl Fenerbahçe sevdalısı olduğunu da biliyorum. O yüzden hiç kuşkum yok. Aziz Yıldırım ceketini koysa yine kazanır.

Ve Şansal Büyüka. Masanın en basında oturuyor. Müthiş neşeli. Biz sohbet ederken hiç karışmıyor. Yemeğini yiyiyor büyük bir keyifle. Şöyle bir gözüm kayıyor “bir şey der mi? ” diye. Yok, hiç oralı değil; Tatil yapıyorum ben. Eylüle kadar hiçbir şey konuşmayacağım. Dinleneceğim. Ondan sonra maraton başlıyor, konuşuyoruz bol bol.

İşte Fenerbahçe'nin rakibi