Kocaman: Son derece başarısızdık

Kocaman: Son derece başarısızdık
Kocaman: Son derece başarısızdık
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman, maçın ardından yaptığı değerlendirmede,"Savunmada gole kadar son derece başarılıyken, ofansif olarak da son derece başarısızdık" dedi.

RADİKAL - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, "Savunmada gole kadar son derece başarılıyken, ofansif olarak da son derece başarısızdık" dedi.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise maçla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"Oyunun iki yönü, savunma ve atak yönü var. Savunmada gole kadar son derece başarılıyken, ofansif olarak da son derece başarısızdık. Bu tip maçlarda iyi savunma yapmak çok önemliydi. Böylesi büyük takımların çok silahı var. Diğer taraftan hızlı hücumlar da bunun arkasına eklenmeli. Pas istasyonlarında topu oyun içinde tutarak takımın üzerinde savunma yükünü biraz daha azaltabilirdik. Maçın genelinde, golü yediğimiz dakikaya kadar bizim açımızdan sıkıntı buydu. Rakibimizin son derece ihtiyaç duyduğu bir anda, 3 puanı arzuladığı bir anda ön tarafta top tutma kalitemizi yüksek tutabilseydik belki maçın içinde olabilirdik. Başaramayınca baskı sürekli arttı. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum."

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile eski futbolcusu Alex de Souza arasında yaşanan polemikle ilgili bir soruya da Kocaman, "4 sene geçirdim Fenerbahçe'de. Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve Alex'le uzun süre beraberliğim oldu. Şu anki pozisyonum gereği ne söylemem gerektiği hakkında biraz imtina etmekte fayda görüyorum. Bir tarafta Fenerbahçe Kulübü Başkanı, diğer tarafta karakteriyle ilgili bir şey söyleme hakkında sahip değiliz ama Fenerbahçelilerin gözünde yüksek futbol kalitesini sunmuş, saygı duyulacak bir futbolcu var. Dolayısıyla bir tarafı onaylamak, diğer tarafı tercih etmek, bir tarafı kötülemek şu anki pozisyonum itibariyle doğru bir şey değil. Polemiği tekrar artırmak istemiyorum. Bizim kültürümüz maalesef çatışma kültürü. Değerlerimizi koruma konusunda sıkıntılıyız. Bir tarafı haklı veya haksız göstermekten ziyade değerleri korumakta fayda olduğunu görüyorum" yanıtını verdi.